📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pompy ciepła Poznań

Pompy ciepła są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi pozyskiwanie ciepła z różnych źródeł. Może to być zarówno grunt, powietrze, jak i woda. Okazują się one zdecydowanie bardziej efektywne energetycznie niż konwencjonalne systemy grzewcze, ponieważ wykorzystują ciepło z otoczenia, w konsekwencji poprzez inwestycję w pompy można sporo zaoszczędzić na rachunkach za energię. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego doradztwa - skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.

Od jakich producentów warto kupić pompy ciepła? - Poznań i woj. wielkopolskie

Pompy ciepła w Poznaniu i woj. wielkopolskim można kupić od wielu producentów. W ofercie sklepu internetowego lazienkionline.pl posiadamy urządzenia wyłącznie światowych marek wyróżniające się przystępnymi cenami, wysokim stopniem wydajności oraz niezawodnością.

Producenci, których polecamy to m.in.:

Warto również wspomnieć, iż roczny koszt ogrzewania budynku pompą ciepła (lub nagrzewania wody, ewentualnie klimatyzowania pomieszczeń) może wynieść nawet o 30-40% mniej niż w przypadku tzw. konwencjonalnych źródeł.

Jakie korzyści wiążą się z zakupem pomp ciepła w Poznaniu?

Istnieje wiele korzyści związanych z zakupem pomp ciepła w Poznaniu. Mogą to być m.in.:

  • oszczędność energii - pompy ciepła wykorzystują ciepło z otoczenia (np. z ziemi, z wody lub z powietrza), dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach za energię;
  • przyjazność dla środowiska - pompy ciepła emitują zdecydowanie mniejsze ilości dwutlenku węgla do atmosfery niż tradycyjne źródła grzewcze;
  • niezawodność - pompy ciepła okazują się niezwykle trwałe i nie wymagają częstych konserwacji.Warto również wspomnieć, iż nowoczesne urządzenia grzewcze (czyli pompy ciepła), można zamontować w budynkach, które już istnieją. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wystarczy jedynie nieco zmodernizować system grzewczy.

Pompy ciepła w Poznaniu - jakie są ceny?

Jakie są ceny pomp ciepła w Poznaniu? Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: "to zależy". Między innymi od rodzaju urządzenia grzewczego (np. pompa powietrzna, gruntowa lub wodna), mocy grzewczej, wielkości budynku oraz standardu jego izolacji.

Według najnowszych danych, łączny koszt zakupu i montażu pompy ciepła w Poznaniu wynosi od 20 000 do 60 000 zł. Rozwiązania gruntowe mogą okazać się nieco droższe (ze względu na wyższą wydajność), kosztują od 30 000 do 80 000 zł - w przypadku średniej wielkości nieruchomości jedno- lub wielorodzinnych.Należy jednak pamiętać, że inwestycja w pompę ciepła jest długoterminowa. To rozwiązanie umożliwiające odnotowanie znacznych oszczędności na rachunkach, dzięki czemu możemy relatywnie szybko uzyskać zwrot kosztów poniesionych na zakup.

Jak wybrać pompę ciepła w Poznaniu? - sprawdź najważniejszych elementów!

Przy wyborze pompy ciepła zwróć uwagę na m.in.:

  • rodzaj urządzenia grzewczego (np. pompa ciepła gruntowa, powietrzna lub wodna);
  • moc grzewcza (wartość ta określa, jak dużą ilość ciepła pompa jest w stanie dostarczyć);
  • efektywność (pompy ciepła dzielą się na trzy klasy efektywności od A ++, przez A + do A - im wyższa klasa, tym pompa będzie bardziej wydajna);
  • kompatybilność (jeżeli instalujesz pompę do istniejącego budynku, pompa powinna być kompatybilna z istniejącym systemem grzewczym);
  • zasięg działania serwisu (jeżeli instalujesz pompę w miejscowości zdecydowanie oddalonej od centrum Twojego województwa, upewnij się, że serwis i producent będą w stanie przyjechać, w celu zlikwidowania ewentualnych usterek powstałych w trakcie procesu eksploatacji).

Warto również wspomnieć, aby pompa ciepła została wdrożona do systemu smart-home - dzięki temu będzie można łatwiej i sprawniej zarządzać tzw. komunikacją wewnętrzną w domu.

W sklepie lazienkionline.pl oferujemy pompy ciepła najbardziej rozpoznawalnych marek:


Zobacz artykuły na temat pomp ciepła:
 kliknij tutaj


 Dlaczego warto u nas kupować?

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem wszystkich marek, które oferujemy.

Kupując u nas otrzymujesz gwarancje producenta!

Bardzo dużo modeli pomp ciepła dostępnych od ręki.

Kupując u nas otrzymujesz pełną gwarancje producenta.

 


Zobacz inne lokalizacje, w których sprzedajemy pompy ciepła: Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Wszystko ok polecam.
2024-04-11
Bardzo miła i fachowa obsługa i pomoc.Polecam
pixel