📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kotły na ekogroszek

                                                     

Wskazana kategoria jest pusta. Zamierzamy wkrótce uzupełnić ją nowymi produktami, aby zapewnić Ci jeszcze większy wybór.

W naszym sklepie stale pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty, a ta kategoria nie jest wyjątkiem. 

Bądź pewien, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci najnowsze i najbardziej interesujące produkty.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony, ponieważ będziemy systematycznie aktualizować asortyment.

Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdziesz w tej kategorii produkty, które Cię zainteresują.


Sprawdź czy coś jeszcze może Ci się przydać:

KOTŁY OLEJOWE KOTŁY PELLETOWE KOTŁY GAZOWE KOTŁY ELEKTRYCZNE
 

 

 

Wysoka kaloryczność surowca oraz społeczne przekonania sprzed lat sprawiają, że kotły na ekogroszek są wciąż bardzo popularne. Jednak w porównaniu do modeli z przeszłości w mniejszym stopniu zanieczyszczają one środowisko. Jest to spowodowane specjalną budową kotła oraz innowacyjną techniką spalania. Poznaj najlepsze kotły na ekogroszek na rynku grzewczym!

Cechy charakterystyczne kotła na ekogroszek

Kocioł na ekogroszek to urządzenie na paliwo stałe, które w procesie spalania wykorzystuje węgiel brunatny oraz kamienny o niewielkiej gramaturze. Ekogroszek zalicza się do wyselekcjonowanych złoży, a spalanie go, w odróżnieniu od klasycznego węgla w mniejszym stopniu wytwarza szkodliwe spaliny. Jednak nie jest to zasługą rodzaju węgla, czy też jego wartości kalorycznych, ale przede wszystkim specjalnej budowie kotła. 

Współcześni producenci szczególną uwagę zwracają emisję spalin, ponieważ Unia Europejska z roku na rok zmniejsza dopuszczalne normy. Z tego powodu wszystkie systemy grzewcze, by uzyskać pozwolenie na sprzedaż, powinny spełniać określone wytyczne. I tak jest w przypadku kotłów na ekogroszek. Są one całkowicie zgodne z wytycznymi i obowiązującymi normami, więc bez obaw można w nie inwestować. 

Nowoczesny kocioł na ekogroszek to urządzenie, które posiada podajnik retortowy lub tłokowy. Dzięki niemu spalanie surowca odbywa się na bardzo wysokim poziomie dokładności, co skutecznie eliminuje niepożądane związki emisyjne. Stały dostęp do surowca zapewnia większą wydajność pracy kotła oraz stałą temperaturę spalania.

Poznaj zalety ciepła, które jest wytworzone przez kocioł na ekogroszek

Kocioł na ekogroszek to pewność, że temperatura powietrza we wnętrzu budynku nie spadnie poniżej ustawionych parametrów. Jego działanie jest całkowicie zautomatyzowane i w niczym nie przypomina tradycyjnego pieca na węgiel. Kotłownie na ekogroszek to często pomieszczenia w budynku mieszkalnym, co pozwala na swobodne monitorowanie pracy kotła. Ponadto surowiec jest często pakowany w mniejsze worki, przez co nie wytwarza tyle kurzu i brudu, co węgiel. 

Ciepło, które powstaje wskutek spalania ekogroszku, nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery w takim stopniu, co tradycyjne „kopciuchy”. Takie kotły nie wytwarzają również dymu, co jest bardzo ważne zwłaszcza na osiedlach domów jednorodzinnych, gdy zimowe spacery z powodu unoszącego się w powietrzu smogu są po prostu niezdrowe. 

Stała temperatura powietrza w domu to zaspokojenie jednej z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Ma ona wpływ także na utrzymanie budynku w dobrym stanie technicznym.

Sprawdź, dlaczego warto wybrać piec z automatycznym podajnikiem w postaci kotła na ekogroszek

Wszystkie kotły, które mają wbudowany podajnik na surowiec, wpływają bezpośrednio na zadowolenie ich użytkowników. Dzieje się tak, ponieważ w podajniku zawsze znajduje się zapas surowca, przez co użytkownicy zyskują większą swobodę działania nawet podczas bardzo niskich temperatur powietrza na zewnątrz. Kocioł na ekogroszek to urządzenie, które działa automatycznie. Nie trzeba pilnować jego temperatury i porcjować surowca. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry grzewcze, uzupełnić podajnik raz na kilka dni i bez stresu spędzać czas z rodziną lub w pracy.

Ponadto kocioł na ekogroszek z podajnikiem to również wiele dodatkowych zabezpieczeń, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Jeśli wybierzesz kocioł wyposażony w sterownik, to dodatkowo zyskasz możliwość sterowania pompą do ciepłej wody oraz centralnym ogrzewaniem. Umożliwia on również ustawienie pracy kotła trybie tygodniowym oraz regulację pracy dmuchawy czy też zaworu trój lub czterodrożnego.

Nowoczesne kotły na ekogroszek zapewniają stałą temperaturę powietrza przy minimalnym nakładzie pracy. Z tego powodu wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów.

Zalety współpracy ze sklepem Łazienki Online — poznaj nasze mocne strony!

Zakupy w Internecie nie zawsze wyglądały tak, jak powinny? Jest na to sposób! Wystarczy, że przed dokonaniem dowolnej transakcji dokładnie sprawdzisz opinie o sprzedającym oraz poznasz procedurę zakupową. Platforma zakupowa Łazienki Online to miejsce, w którym bez obaw zamówisz małe i duże akcesoria i urządzenia do swojego domu lub firmy. Od wielu lat prowadzimy sprzedaż urządzeń grzewczych, klimatyzatorów, narzędzi oraz akcesoriów sanitarnych. Szczególną uwagę przykładamy do jakości naszego asortymentu oraz ich pochodzenia. Współpracujemy tylko i wyłącznie z producentami, którzy są godni zaufania i zdobyli już światową renomę. Jeśli zdecydujesz się na zakup kotła na ekogroszek właśnie u nas, z pewnością tej decyzji nie pożałujesz!

A zatem zanim złożysz zamówienie w e-sklepie, poznaj nasze mocne strony:

  • przejrzysta strona internetowa,
  • krótki formularz zakupowy,
  • gwarancja bezpieczeństwa podczas dokonywania płatności przez Internet,
  • bardzo dobrze zapakowane produkty przed wysyłką,
  • minimalizujemy czas realizacji zakupów,
  • świetnie opisane produkty na kartach produktowych,
  • mamy bardzo duże grono stałych klientów.

Zaufaj nam i zamów nowoczesny kocioł na ekogroszek dostępny w naszej ofercie. Dopasuj do własnych potrzeb jego moc oraz funkcje i spędzaj czas w ciepłym pomieszczeniu!

Najlepsze kotły stałopalne na ekogroszek znajdziesz w naszej ofercie. Poznaj nasze propozycje!

Jeśli potrzebujesz kotła na ekogroszek, to bez obaw zainwestuj w jeden z modeli, który dostępny jest w naszej ofercie. Pamiętaj, że współpracujemy tylko i wyłącznie z producentami godnymi zaufania. Nasze kotły na ekogroszek to pewność, że nie przekraczają one dopuszczalnej emisji spalin, a sam proces spalania odbywa się bez widocznego dymu. Wykorzystaj innowacyjne urządzenia, które gwarantują uzyskanie stałej temperatury powietrza w budynku. Wykonane z najwyższej jakości komponentów z pewnością będą produkowały ciepło przez długi czas.

Szukając odpowiedniego systemu grzewczego, który może być wykorzystany zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach po modernizacji wciąż można montować kotły na ekogroszek. Wybierz urządzenie, które spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej z zakresu emisji spalin. Poznaj nasze produkty!

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
bardzo dobrze i szybko, towar zgodny z zamówieniem
2024-04-11
Szybko,sprawnie,
pixel