📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki

( ilość produktów: 3 )

Bezpieczeństwo w domu - czujnik dymu i tlenku węgla

Czujnik dymu to urządzenie, które niejednokrotnie uratowało ludzkie życie. Mimo niewielkiego oraz niepozornego rozmiaru, potrafi ono w porę ostrzec domowników o niebezpieczeństwie. Czujnik tlenku węgla oraz dymu ochrania pomieszczenie przed nagłym pożarem, oraz tlenkiem węgla. Służy przede wszystkim do monitorowania powietrza pod względem możliwości obecności wszelkich substancji, powstających w momencie spalania lub tlenia się przedmiotów. Urządzenie to wyczulone jest na obecność czadu (CO), w zależności od miejsca, w jakim je zamontujemy. Podczas pożaru lub przekroczenia dopuszczalnego stężenia tlenku węgla, czujnik dymu uruchamia głośny alarm akustyczny oraz optycznydioda LED zaczyna świecić się na czerwono. Stosunkowo niewielka cena do wartości urządzenia sprawia, iż każdy może zdecydować się na zakup czujnika. Jednorazowy wydatek to gwarancja wieloletniego bezpieczeństwa oraz braku obaw o siebie, oraz naszych najbliższych.

Funkcje czujników dymu i czadu

Oferowane przez nas modele posiadają funkcje, które znacznie ułatwiają codzienne, niezauważalne ich użytkowanie. Czujnik dymu posiada bowiem specjalnie wbudowany układ automatycznej kontroli, który monitoruje ogólną sprawność czujnika – stan sensorów, baterii oraz wewnętrznych obwodów. Pojawienie się sygnalizacji oznacza konkretne uszkodzenie, dzięki czemu szybko jesteśmy w stanie zorientować się, że wystąpiła jakaś usterka. Funkcja ta znacznie wpływa na nasze bezpieczeństwo, ponieważ szybka oraz sprawna reakcja pozwala na naprawę, oraz ponowne zapewnienie bezpieczeństwa. Czujnik czadu posiada przycisk Test/Reset służący do obsługi oraz kontroli urządzenia. Dodatkowo, w każdej chwili możemy sprawdzić, czy podczas naszej nieobecności w mieszkaniu, stężenie CO nie przekroczyło niepokojącej wartości. Możliwe jest to dzięki wbudowanej pamięci, na której zapisywana jest informacja dotycząca emisji oraz stężenia niebezpiecznej substancji. Ponadto, sygnalizacja diodowa informuje nas również o końcu okresu działania. Pojawienie się diody tego rodzaju powinno skłonić nas do wymiany urządzenia na nowy model.

Czujnik tlenku węgla - zastosowanie i korzyści. Zamontuj go w każdym pomieszczeniu.

Czujnik tlenku węgla, ze względu na swój niewielki kształt, zamontowany może być zarówno na ścianie, jak i również na suficie. Nawet w pomieszczeniu o małym metrażu znajdzie się odpowiednie miejsce dla czujnika. Ze względu na swoją budowę, część modeli umiejscowiona może być również na powierzchniach płaskich – szafce nocnej lub na półce w kuchni. Dodatkowym atutem jest fakt, iż zasilany jest on bateryjnie, dlatego też chroni on domowników nawet w momencie nieoczekiwanego braku prądu. Oferowane przez nasz czujniki to nie tylko doskonała jakość oraz wytrzymałość materiału, z którego zostały wyprodukowane, ale również gwarancja spełnienia wszelkich norm potwierdzonych certyfikatami, które muszą być spełnione w tego typu urządzeniach. Estetyka oraz prostota wykonania powodują, iż czujnik czadu doskonale wkomponuje się w każde wnętrze, bez względu na to, w jakim stylu jest ono urządzone. Dodatkowym plusem jest wyjątkowo niski koszt eksploatacji. Czujnik tlenku węgla znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach w domu lub mieszkaniu, ale również w miejscach takich jak przyczepy kempingowe, kampery lub łodzie. Szczególne miejsca, w których urządzenie to powinno być umieszczone to: kuchnia, salon, łazienka oraz pomieszczenia, w których znajdują się urządzenia elektryczne, oraz takie, które mogą stanowić potencjalne źródło tlenku węgla – kominek lub ogrzewanie, zarówno elektryczne, jak i gazowe. Czujnik czadu zamontować można również w piwnicy lub na strychu.

Niektóre oferowane przez nasz sklep modele posiadają oprócz przycisków oraz diod – wyświetlacze LCD. Wyświetlana jest na nim wartość stężenia tlenku węgla – jego poziom może przyjmować liczbę od 0 do 999 PPM. 

Sprawdź wszystkie artykuły sanitarne!

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 648 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Szybka dostawa. Korzystna cena. Polecam.
2024-07-09
bardzo dobra
pixel