📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kotły gazowe Wrocław

Kotły gazowe to obecnie najpopularniejsze urządzenia grzewcze. Są bardzo opłacalną inwestycją ze względu na wysoką wydajność i ekonomiczne działanie. Tam, gdzie można skorzystać z dostępu do instalacji gazowej, okazują się strzałem w dziesiątkę” - wybierają je zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni.

Jak wybrać kotły gazowe? - Wrocław i okolice [praktyczne wskazówki]

W pierwszej kolejności zdecydujmy się na konkretny typ urządzenia, ponieważ od jego budowy zależeć będzie tzw. wydajność grzewcza. Każda sytuacja jest inna, dlatego wybór należy uzasadnić od własnych preferencji oraz oczekiwań.

Kocioł kondensacyjny czy tradycyjny?

Biorąc pod uwagę obecne standardy, najpopularniejsze są kotły kondensacyjne. Wynika to z prostego powodu - bardzo dobrze minimalizują straty ciepła, ułatwiając uzyskanie sporych ilości energii cieplnej przy identycznym zużyciu gazu, co kotły tradycyjne. 

Warto również wspomnieć, że kotły kondensacyjne doskonale współpracują nie tylko z ogrzewaniem podłogowym, ale także z tradycyjnymi grzejnikami. Są natomiast droższe w zakupie i bardziej skomplikowane w samym montażu.

Zapamiętaj!

Model kondensacyjny umożliwia natychmiastowe oszczędności. W przypadku tradycyjnych kotłów musimy nastawić się na długofalowy proces, który jest nieco mniej opłacalny.

Komora spalania - otwarta czy zamknięta?

Jeszcze kilka lat temu niesłabnącą popularnością cieszyły się kotły z otwartą komorą. Obecnie specjaliści odradzają to rozwiązanie na rzecz komór zamkniętych, które powietrze potrzebne do spalania pobierają z zewnątrz (a nie z pomieszczenia). Inwestując w kotły gazowe z komorą zamkniętą, nie ryzykujemy przedostawaniem się szkodliwych spalin do wnętrza. Jest to po prostu znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, z którego polecamy korzystać.

Kotły gazowe Wrocław - jedno- czy dwufunkcyjne?

W porównaniu do kotłów jednofunkcyjnych, kotły gazowe dwufunkcyjne wymagają znacznie większej mocy dla ogrzania identycznej powierzchni domu.

Kotły gazowe Wrocław - jak dobrać moc? [5 istotnych czynników]

Moc kotła gazowego należy dobrać wprost proporcjonalnie do zapotrzebowania cieplarnianego w konkretnym budynku. Pod uwagę należy wziąć kilka istotnych elementów, a mianowicie:

  • powierzchnia (Twojego domu lub mieszkania),
  • lokalizacja (chodzi o strefę klimatyczną),
  • rodzaj i standard izolacji (oraz zastosowanej wentylacji),
  • zużycie ciepłej wody użytkowej (szacunki należy oprzeć na podstawie liczby domowników),
  • wskaźniki sezonowego zapotrzebowania na ciepło (ważne jest także szczytowe zapotrzebowanie).

Potrzeby cieplne w istniejących budynkach definiujemy, bazując na podstawie dotychczasowej eksploatacji energii. Oszacowanie tego wskaźnika w nowym domu wymaga zatrudnienia fachowca.

Gdzie kupić wysokiej klasy kotły gazowe? - Wrocław i okolice

Kotły gazowe, które są oszczędne, a do tego wykonane z materiałów najwyższej klasy można kupić u dystrybutorów oraz producentów z Wrocławia i okolic. Firmę rekomendujemy wybrać na podstawie opinii w Google oraz relacji internautów bazując na forach internetowych.

Ile kosztują kotły gazowe? - Wrocław i okolice [cennik]

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Aby poznać finalny koszt, należy wybrać konkretny rodzaj danego urządzenia grzewczego. Bazując jednak na ogólnym kosztorysie producentów i dystrybutorów z Wrocławia, a także jego okolic, możemy śmiało stwierdzić, że ceny wahają się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Czy warto zainwestować w nowoczesne kotły gazowe?

Większość osób obecnie inwestuje w kotły gazowe kondensacyjne. Często można liczyć także na dofinansowanie (np. z programu pt.: Czyste Powietrze). Jego wysokość jest uzależniona od zakresu prac termomodernizacyjnych oraz poziomu dochodów.

Bazując na naszych obserwacjach rynkowych, zauważyliśmy, że osoby, które jeszcze kilka lat temu posiadały w domu urządzenia grzewcze oparte na innych paliwach, zdecydowały się na nowoczesne kotły gazowe - głównie z powodu oszczędności. Jakie są ich zalety?

Nowoczesne kotły gazowe Wrocław - zalety

Nowoczesne kotły gazowe (czyli kondensacyjne) oferują liczne korzyści, m.in.:

  • brak pyłu (jak w przypadku kotłów na węgiel brunatny),
  • możliwość sterowania ogrzewaniem za pomocą aplikacji mobilnej (przekłada się to przede wszystkim na wyższy komfort użytkowania),
  • automatyczne regulatory (uniemożliwiające stracenie kontroli nad pracą kotła),
  • brak wymaganej dodatkowej powierzchni na magazyn paliwa (jak w przypadku kotłów zasilanych olejem),
  • ekonomia (w porównaniu do innych rozwiązań, kotły gazowe kondensacyjne są niezwykle oszczędne).

Działanie nowoczesnych kotłów gazowych wiąże się z minimalnymi stratami ciepła oraz wysokim poziomem wydajności. Warto jednak pamiętać, aby dokonać właściwego wyboru - w zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na kocioł kondensacyjny lub wymianę kotła gazowego atmosferycznego na tradycyjny z otwartą komorą.


W sklepie lazienkionline.pl oferujemy kotły gazowe najbardziej rozpoznawalnych marek:


Zobacz artykuły na temat kotłów gazowych:
 kliknij tutaj


 Dlaczego warto u nas kupować?

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem wszystkich marek, które oferujemy.

Kupując u nas otrzymujesz gwarancje producenta!

Bardzo dużo modeli kotłów dostępnych od ręki

Kupując u nas otrzymujesz pełną gwarancje producenta

 

Zobacz inne lokalizacje, w których sprzedajemy kotły gazowe: 

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 468 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-07
Super obsługa, szybki temat załatwiony na 100%.
2024-04-04
Bardzo dobry kontakt oraz szybka wysyłka i dostawa zakupionych przedmiotów.
pixel