📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kotły gazowe Kraków

Nowoczesne kotły gazowe, które są dystrybuowane w Krakowie i okolicach okazują się znacznie bardziej oszczędne i bezpieczniejsze od tradycyjnych urządzeń grzewczych. Wybierają je nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale także inwestorzy posiadający kapitał na budowę nieruchomości wielorodzinnych oraz budynków przemysłowych. Warto również wspomnieć, że produkowane aktualnie kotły gazowe gwarantują niską emisję spalin (o 30-40% mniejszą niż kotły węglowe), a dodatkowo są zdecydowanie tańsze niż ogrzewanie elektryczne.

Kotły gazowe Kraków - jakie rodzaje urządzeń grzewczych można kupić w tym mieście?

Obecnie producenci dystrybuują dwa główne rodzaje kotłów gazowych. W zależności od naszych preferencji oraz indywidualnych założeń projektowych możemy zdecydować się na urządzenia tj.:

  • kotły gazowe kondensacyjne jedno i dwufunkcyjne (najdroższe i najbardziej wydajne rozwiązanie),
  • kotły gazowe tradycyjne (atmosferyczne) tylko w wersji dwufunkcyjnej.

Wymienione wyżej kotły mają jedno wspólne zadanie, a mianowicie - ogrzewanie budynków, w których aktualnie się znajdują.

Kotły gazowe kondensacyjne

Obecnie najbardziej renomowany rodzaj kotłów gazowych. Są to urządzenia najbardziej wydajne i najdroższe. Ich cenę rekompensują niskie rachunki za ogrzewanie. Dobra opcja w przypadku nieruchomości wielorodzinnych, a także budynków przemysłowych. 

Kotły gazowe tradycyjne

Kotły gazowe tradycyjne okazują się urządzeniami nieco mniej ekonomicznymi od kotłów kondensacyjnych. Dlaczego? Ponieważ energia ulatniająca się wraz z parą wodną nie jest odzyskiwana. Idealne rozwiązanie przede wszystkim do nieruchomości jednorodzinnych. Warto również wspomnieć, iż do nieruchomości, bloków lub kamienic gdzie kocioł tradycyjny (atmosferyczny) jest już zamontowany. Według przepisów polskiego prawa budowlanego nie można takich kotłów montować w nowo wybudowanych domach lub jako zamianę z innego źródła energii na gazowe.

Kotły gazowe jedno- lub dwufunkcyjne

Kotły jednofunkcyjne pozwalają mieć przez cały czas wodę o stałej temperaturze. Osoby, które nie lubią niespodzianek w postaci zimnego strumienia spod prysznica lub wrzątku, powinny wypróbować to rozwiązanie.

Jeśli chodzi o kotły dwufunkcyjne - są one tzw. przepływowym podgrzewaczem wody. Wymagają zdecydowanie mniej przestrzeni użytkowej od kotłów gazowych jednofunkcyjnych ze względu na brak konieczności montażu zasobnika wody.

Kotły gazowe Kraków - ile kosztują urządzenia grzewcze w Krakowie i okolicach?

Koszty kotłów gazowych w Krakowie zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Sprzęt tego typu można śmiało wykorzystać w domu - wówczas należy liczyć się z cenami rzędu 4-10 tysięcy złotych.

Jeśli natomiast chcemy ogrzać nieruchomości wielorodzinne lub urządzenia przemysłowe, powinniśmy zdecydować się na kondensacyjne kotły gazowe dużej mocy za kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kotły gazowe Kraków - jak wybrać?

Jak wybrać kotły gazowe? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na moc tych urządzeń. Każde 8-12 metrów kwadratowych równa się ok. 1 kW mocy kotła. Pamiętajmy również o dodatkowej funkcji tego urządzenia zatytułowanej turbo lub booster. W konsekwencji będziemy mogli szybko przygotować ciepłą wodę do kąpieli (w mniej więcej 30 minut).


W sklepie lazienkionline.pl oferujemy kotły gazowe najbardziej rozpoznawalnych marek:


Zobacz artykuły na temat kotłów gazowych:
 kliknij tutaj


 Dlaczego warto u nas kupować?

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem wszystkich marek, które oferujemy.

Kupując u nas otrzymujesz gwarancje producenta!

Bardzo dużo modeli kotłów dostępnych od ręki

Kupując u nas otrzymujesz pełną gwarancje producenta

 

Zobacz inne lokalizacje, w których sprzedajemy kotły gazowe: 

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 577 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Wszystko OK
2024-06-03
Super, gorąco polecam!
pixel