📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

System ogrzewania z pompą ciepła Kospel

2022-10-24
System ogrzewania z pompą ciepła Kospel

Pompy ciepła każdego roku zyskują ogromną popularność ze względu na maksymalizację zainteresowania tzw. zieloną energią. To urządzenia, które zostały wynalezione w okolicach 1824 roku, czyli ponad 200 lat temu przez Nicolasa Carnota. Od tej pory specjaliści prowadzili skrupulatne badania i podejmowali próby stworzenia w pełni sprawnych pomp ciepła. W efekcie Stany Zjednoczone wprowadziły pierwsze rzeczywiście praktyczne urządzenia tego typu do powszechnego obiegu w 1945 roku - pierwsza pompa ciepła miała moc ok. 2 kW. Obecnie pompy ciepła posiadają dużo większy zakres mocy i mogą być dostosowane do wielu typów i powierzchni budynków. Dzisiejszy artykuł poświęcimy systemowi ogrzewania z pompą ciepła Kospel. Podpowiemy, czym właściwie są te urządzenia, jakie rodzaje z nich wyróżniamy i dlaczego warto zainwestować w tego typu rozwiązania. Miłej lektury!

Pompy ciepła - czym właściwie są?

Pompy ciepła są specjalnymi urządzeniami, które pobierają niezbędną energię cieplną z otoczenia budynku. Może to być powietrze, grunt lub woda. Pobrane ciepło wraz z udziałem energii elektrycznej potrzebnej do pracy pompy, jest wykorzystywane m.in. do ogrzewania nieruchomości lub/i ogrzewania wody użytkowej.

Warto wiedzieć!
Rozwiązania tego typu są przydatne również do chłodzenia pomieszczeń (np. w czasie upałów).

Pompa ciepła - budowa

Pompy ciepła składają się z trzech fundamentalnych części, a mianowicie:

 • źródła dolnego,
 • pompy,
 • źródła górnego.

Źródło dolne służy do pobierania energii (tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy - z gruntu, powietrza lub wody).  Źródło górne jest instalacją grzewczą budynku. W zależności od zastosowanych technologii może to być ogrzewanie płaszczyznowe, tradycyjne grzejniki lub najczęściej spotykane ogrzewanie mieszane. Pompa natomiast to element czerpiący ciepło z otoczenia w celu zamiany go na jak najbardziej użyteczną postać.

System ogrzewania z pompą ciepła Kospel - zasady działania

Jak działają pompy ciepła? To bardzo proste - w pierwszej kolejności ciepło dostaje się do tzw. skraplacza i parownika. Kolejnym krokiem jest proces przekazywania go do instalacji. Cały proces odbywa się poprzez obieg Lindego, czyli bardzo popularnego rozwiązania znanego od wielu lat. To samo możemy zauważyć w lodówkach oraz klimatyzatorach.

Komu dedykujemy system ogrzewania z pompą ciepła Kospel?

Na systemie ogrzewania z pompą ciepła Kospel skorzystają przede wszystkim osoby potrzebujące alternatywy dla ogrzewania typu:

 • elektryczne,
 • gazowe,
 • olejowe,
 • stałopalne.

Stosując system ogrzewania z pompą ciepła Kospel, można zaoszczędzić nawet o 20-30% więcej na ogrzewaniu, niż w przypadku stosowania rozwiązań w pełni elektrycznych, gazowych czy też olejowych. Główną zaletą pompy ciepła są relatywnie niskie koszty eksploatacji.

Pompy ciepła - gdzie sprawdzają się najlepiej?

Biorąc pod uwagę obecne standardy, pompy ciepła sprawdzają się najlepiej starych, jak i nowych nieruchomościach lub budynkach gospodarczych. Można je wykorzystać w m.in.:

 • budynkach jednorodzinnych,
 • budownictwie wielorodzinnym,
 • budownictwie komunalnym,
 • budownictwie przemysłowym,
 • itd.

Pompy ciepła - jakie są ceny poszczególnych rozwiązań?

Na przestrzeni ostatnich 5 lat koszty związane z zakupem pomp ciepła zdecydowanie spadły. Dzięki temu są ogromną konkurencją dla kotłów wymagających regularnego nadzoru. Ceny pomp ciepła wahają się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Finalna kwota zależy od mocy konkretnych urządzeń oraz zastosowanych technologii. Instalacja z pompą ciepła powinna zawierać dodatkowe urządzenia dostosowane do współpracy z tym źródłem ogrzewania. Jeżeli interesuje Cię kompleksowy system ogrzewania z pompą ciepła Kospel - koniecznie napisz do nas maila lub zadzwoń. Podpowiemy, jakie rozwiązanie wybrać w Twoim przypadku, żeby zdecydowanie zmniejszyć koszty ogrzewania i przyczynić się do minimalizacji wydobycia śladu węglowego.

System ogrzewania z pompą ciepła Kospel - zalety

Zalety związane z inwestycją w nowoczesny system ogrzewania z pompą ciepła Kospel:

 • oferowane rozwiązania są proekologiczne (wykorzystując pompy ciepła nie zanieczyszczamy środowiska, przyczyniając się również do minimalizacji wydobycia śladu węglowego);
 • system ogrzewania może być całkowicie bezobsługowy (za sprawą połączenia nowoczesnych technologii z szeroko pojętą automatyzacją);
 • łatwy montaż pomp ciepła (dzięki czemu ceny za wynajęcie fachowców do montażu pomp ciepła, jak i całego systemu ogrzewania są relatywnie niskie);
 • bezpieczeństwo (systemy ogrzewania z pompą ciepła Kospel są całkowicie bezpieczne i w żadnym wypadku nie stwarzają ryzyka wybuchu);
 • niskie koszty eksploatacji pomp ciepła (dzięki temu zaoszczędzimy nawet 20-30% w porównaniu do innych rozwiązań grzewczych tj. kotły gazowe lub ogrzewanie elektryczne czy też opałowe).

Warto również wspomnieć, iż system ogrzewania z pompą ciepła Kospel obniża tzw. emisję CO2 o mniej więcej 15-20% (jeżeli porównamy to rozwiązanie do kotłów gazowych).
 

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła? - dodatkowe powody!

Pompy ciepła są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych sposobów ogrzewania wody użytkowej oraz nieruchomości - wielorodzinnych, jednorodzinnych, jak i budynków przemysłowych. Dodatkowymi korzyściami związanymi z inwestycją w pompy ciepła są m.in.:

 • wysoki poziom komfortu i wygody,
 • ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu,
 • możliwość połączenia pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną,
 • cicha i czysta praca,
 • samowystarczalność w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi.

Podsumowanie

Pompy ciepła nie bez powodu zyskują na popularności każdego roku. Systemy ogrzewania w połączeniu z tymi urządzeniami są rozwiązaniami kompleksowymi, spełniającymi oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Pozwalają na całkowicie bezobsługową obsługę, a dodatkowo okazują się samowystarczalne w połączeniu z PV. Zakup systemu ogrzewania z pompą ciepła rekomendujemy od producenta Kospel - dzięki temu będziesz miał pewność, że urządzenie będzie działać bezproblemowo przez wiele lat. Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie dzisiejszego artykułu i życzymy powodzenia w wyborze pomp ciepła!

FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce systemów ogrzewania z pompą ciepła Kospel?

#1 Na co zwrócić uwagę przy zakupie systemu ogrzewania z pompą ciepła?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na opinie o danym dystrybutorze oraz producencie - zweryfikuj zarówno referencje w Google, ale także na branżowych grupach Facebookowych, jak i tematycznych forach. Warto również sprawdzić ceny. Rekomendujemy celować raczej w oferty z wyższymi lub przynajmniej średnimi propozycjami cenowymi. Dzięki temu otrzymamy wysokiej jakości rozwiązania, które posłużą nam bezawaryjnie przez wiele lat.

#2 Gdzie kupić akcesoria do ogrzewania?

Akcesoria do ogrzewania można kupić w naszym sklepie internetowym Łazienki Online. Wybierzesz spośród oferty wielu producentów - kupisz zarówno wymienniki i bufory, ale także podgrzewacze, sterowniki do pomp, sterowniki do kotów, oraz złączki izolacyjne do systemów solarnych.

#3 Ile kosztuje zakup i wdrożenie systemu ogrzewania z pompą ciepła Kospel?

Zakup i wdrożenie systemu ogrzewania z pompą ciepła Kospel jest dosyć sporym wydatkiem, natomiast dzięki temu w przyszłości unikniemy wysokich kosztów eksploatacyjnych oraz nadmiernej emisji dwutlenku węgla (pompy ciepła są ekonomiczne, ale także ekologiczne). Koszty za zakup oraz instalację systemu ogrzewania z pompą ciepła Kospel będą wynikały z mocy zakupionej pompy ciepła i wyposażenia instalacji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Finalną kwotę możesz poznać, dzwoniąc do nas lub pisząc maila. Pozostajemy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku.

Jeżeli interesują Cię artykuły sanitarne, instalacje, klimatyzacja i wentylacja, narzędzia lub ogrzewanie - koniecznie sprawdź ofertę lazienkionline.pl. Gwarantujemy przystępne ceny i najwyższą jakość proponowanych rozwiązań. U nas kupisz także kotły olejowe, systemy solarne, kotły gazowe i kotły elektryczne.

Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 363 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Polecam, szybka wysyłka. Wszystko doszło w bardzo dobrym stanie, dobrze zabezpieczone
2024-02-26
Polecam, szybka realizacja zamówienia
pixel