📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowoczesne kotły grzewcze EKD Kospel. Urządzenie idealne do fotowoltaiki.

2022-09-09
Nowoczesne kotły grzewcze EKD Kospel. Urządzenie idealne do fotowoltaiki.

Współcześni inwestorzy szukają czegoś więcej od tradycyjnego źródła ogrzewania. Wraz z popularyzacją odnawialnych źródeł energii w Polsce, pojawiło się zapotrzebowanie na ogrzewanie, które można zasilić prądem z fotowoltaiki. I oto jest! Piece elektryczne marki Kospel EKD M3 to inteligentny sposób na ogrzanie domu i wody użytkowej. A do tego można je zasilać zieloną energią. Sprawdź, dlaczego warto wybrać ten piec elektryczny do centralnego ogrzewania.

Produkujesz zieloną energię? Zamów nowoczesne kotły grzewcze EKD Kospel, które są idealne do fotowoltaiki. 

Spis treści:

 1. Kotły grzewcze EKD Kospel — obowiązkowy element energooszczędnego budownictwa
 2. Piec elektryczny centralnego ogrzewania EKD Kospel — czym jest i jak działa?
 3. Marka Kospel — co warto o niej wiedzieć, przed zamówieniem pieca C.O. EKD M3?
 4. Dlaczego warto zainwestować w piec Kospel? Poznaj jego zalety.
 5. Piec C.O. Kospel, a fotowoltaika — pozyskuj ciepło z zielonej energii!
 6. Tanie ogrzewanie dzięki OZE. Piec Kospel, który jest dostosowany do możliwości paneli fotowoltaicznych.
 7. Podsumowanie: dlaczego warto zamówić piec Kospel, gdy ma się własną elektrownię OZE? 

Kotły grzewcze EKD Kospel — obowiązkowy element energooszczędnego budownictwa

Niskie koszty utrzymania oraz energooszczędne budownictwo to zaleta nowoczesnych domów, których jest w Polsce coraz więcej. W porównaniu do pieców na ekogroszek, pellet lub węgiel są dużo tańsze w eksploatacji. Co ważne — nie wymagają od inwestora żadnego zaangażowanie w postaci przygotowania opału, pilnowania temperatury lub cyklicznego czyszczenia. 

Kocioł elektryczny dwufunkcyjny 230 V od marki Kospel to idealne dopełnienie domów, które zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami, by minimalizować lub eliminować jakiekolwiek mostki cieplne. Termomodernizacja budynku ma na celu likwidację strat ciepła, by nakłady finansowe na ogrzewanie były minimalnie. We współczesnym budownictwie energooszczędność ma ogromne znaczenie.

Piec elektryczny centralnego ogrzewania EKD Kospel — czym jest i jak działa?

Dwufunkcyjny kocioł Kospel to urządzenie grzewcze, które łączy wszystkie elementy instalacji w jednej obudowie. W ten sposób system grzewczy nie zajmuje dużo miejsca, ale gwarantuje utrzymanie stałej temperatury w domu. Kocioł C.O. Kospel działa po podłączeniu do sieci elektrycznej. Jest kompaktowy i wielofunkcyjny. 

Do najważniejszych cech kotłów EKD M3 zaliczamy:

 • bardzo szeroki zakres mocy grzewczej od 2 do 24 kW i zasilaniu 230-400 V pozwala ogrzać nawet bardzo dużą powierzchnię,
 • wbudowany sterownik pogodowy,
 • wyposażenie opcjonalne w postaci modułu CMI, które umożliwia zdalne sterowanie,
 • dwufunkcyjny kocioł z zasobnikiem c.w.u.

Jeśli chcesz poznać zalety tego nowoczesnego urządzenia, czytaj dalej.

Marka Kospel — co warto o niej wiedzieć, przed zamówieniem pieca C.O. EKD M3?

Jeśli cenisz produkty najwyższej jakości, które wciąż ewoluują, by zapewnić swoim odbiorcom maksymalną wygodę, to bez obaw możesz wybrać piec marki Kospel. Od 30 lat ta marka regularnie wprowadza innowacyjne rozwiązania, by sprostać oczekiwaniom potencjalnych klientów. Ponadto dziś jest jednym z największych producentów pieców elektrycznych do centralnego ogrzewania. Kospel to firma, która zwraca uwagę na jakość poszczególnych podzespołów, łączy z kotłem wiele dodatkowych funkcji i umożliwia zasilanie pieców energią pozyskaną z odnawialnych źródeł. Dzięki temu obecnie to właśnie urządzenia Kospel są bardzo często wybierane przez inwestorów indywidualnych oraz firmy. 
 

Dlaczego warto zainwestować w piec Kospel? Poznaj jego zalety.

Bez względu na to, czy szukasz pieca elektrycznego na 100 mkw, czy też 500 mkw, zwróć uwagę na piece C.O. Kospel. Oto możliwości, które są nieodzownym elementem korzystania z kotłowni elektrycznych tego producenta.

 • Ogromny zakres mocy kotłów trzeciej generacji (od 4 do 24 kW) pozwala na optymalne dopasowanie kotła C.O. do wielkości budynku, by instalacja była wydajna.
 • Wbudowane czujniki pogodowe pozwalają na bezobsługową aktualizację parametrów grzewczych w budynku do realnych potrzeb.
 • Możliwość dopasowanie pracy systemu grzewczego do czasu obecności domowników, co minimalizuje koszt zużytej energii elektrycznej.
 • Piec C.O. Kospel zapewnia komfort cieplny we wnętrzu budynku oraz podgrzewa ciepłą wodą użytkową, więc łączy w sobie dwie kluczowe funkcje, co pozwala na rezygnację z instalacji dodatkowych urządzeń.
 • Kotłownia elektryczna jest całkowicie bezobsługowa.
 • Zapewnia ogromną oszczędność w czasie eksploatacji.
 • Piece Kospel posiadają wbudowany elektroniczny układ sterowania, wraz z półprzewodnikowymi elementami załączającymi, które charakteryzują się niezawodnością. 
 • Po podłączeniu modułu C.MI można sterować piecem elektrycznym do centralnego ogrzewania Kospel zdalnie przy użyciu komputera, smartfona lub tabletu.
 • Możliwość zasilania takiej kotłowni elektrycznej prądem pozyskanym z odnawialnych źródeł energii, np. w postaci fotowoltaiki. 
 • Bardzo niskie koszty obsługi serwisowej, ponieważ inwestor nie jest zobligowany do cyklicznego przeglądu instalacji, kominów oraz wentylacji. 
 • Bardzo łatwe w montażu urządzenia nie zajmują wiele miejsca, a niektóre modele można również powiesić na ścianie.
 • Są bezpieczne w użytkowaniu i nie stwarzają ryzyku wybuchu.  

Piec C.O. Kospel, a fotowoltaika — pozyskuj ciepło z zielonej energii!

Piec elektryczny do ogrzania domu 200 mkw lub 500 mkw może być bezobsługowy i ekonomiczny. Odejście od tradycyjnych rozwiązań pozwala na dużą oszczędność czasu i pieniędzy. Decydując się na instalację pieca elektrycznego EKD M3, zmniejszamy zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Ponadto producent renomowanych kotłów C.O. umożliwia także zasilanie ich prądem pozyskanym z paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu każdy inwestor może wykorzystać całkowicie wyprodukowaną zieloną energię i w znaczny sposób obniżyć rachunki za energię elektryczną. To idealne rozwiązanie również wtedy, gdy angażujemy się w zmniejszanie śladu węglowego i redukujemy emisję spalin w swoim gospodarstwie domowym. Kotłownię elektryczną Kospel można zasilać energią z odnawialnych źródeł energii, ponieważ jest ona do tego całkowicie przystosowana. 

Tanie ogrzewanie dzięki OZE. Piec Kospel, który jest dostosowany do możliwości paneli fotowoltaicznych.

Połączenie instalacji fotowoltaicznej z piecem elektrycznym Kospel 12 kW lub większym pozwala ekonomicznie ogrzewać wnętrze budynku. Wyliczenia dowodzą, że koszt takiego ogrzewania nie jest wysoki i nie obciąża budżetu domowego. Przy prawidłowej termoizolacji, która zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło w budynku do 150 mkw, może wynieść nawet 2000 zł rocznie. Oczywiście na ostateczny wynik ma wpływ wiele czynników. A jednym z nich z pewnością jest korzystanie z zielonej energii. Panele fotowoltaiczne efektywnie produkują prąd zmienny, który po przejściu przez inwerter zamienia się w prąd stały. Dzięki temu mogą bezpiecznie zasilać kocioł C.O. marki Kospel.

Korzystanie z takiej instalacji pozwala zminimalizować nie tylko koszt za energię elektryczną, ale również ma realny wpływ na środowisko, eliminując emisję spalin. Piece elektryczne Kospel, które są zasilane energią elektryczną, nie pozostawiają śladu węglowego. To znacznie lepsze rozwiązanie niż korzystanie z tradycyjnych „kopciuchów”, w których emisja spalin jest niekontrolowana i ma miejsce bezpośrednio w okolicy budynku.
 

KUP TERAZ  Elektryczny kocioł dwufunkcyjny EKD.M3-04/06/08

Podsumowanie: dlaczego warto zamówić piec Kospel, gdy ma się własną elektrownię OZE?

Każdy, kto zwraca uwagę na ochronę środowiska, powinien zainwestować w elektryczne kotły C.O.  i zasilać je energią zieloną. To opcja wygodna, bezpieczna i ekonomiczna. Inwestowanie w nowoczesne rozwiązania od sprawdzonych producentów podnosi wartość nieruchomości i zapewnia ogromny komfort użytkowania. Do niewątpliwych zalet takiego zestawu z pewnością warto zaliczyć również brak dodatkowych obowiązków i nakładu pracy. Przygotowywanie opału oraz wysokie faktury za prąd odchodzą w zapomnienie. Wraz z nowoczesnymi kotłami EKD M3 ciepły dom ma zupełnie inne oblicze i zawsze stałą temperaturę. A Ty już wiesz, jaki piec elektryczny do centralnego ogrzewania lub jaki piec elektryczny do ogrzewania podłogowego wodnego warto wybrać?
 

Sprawdź całą ofertę naszego sklepu!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 640 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Towar wysłany szybko, pompa zamontowana pracuje sprawnie. Polecam
2024-07-09
Bardzo dobrze.
pixel