📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak rozwiązania smart pomagają oszczędzać energię?

2022-11-09
Jak rozwiązania smart pomagają oszczędzać energię?

Dlaczego inteligentny budynek pomaga oszczędzać?

Smart home zapewnia wygodę przy codziennym korzystaniu z budynku. Dzięki niemu instalacje pracują według ustalonych przez nas zależności, np. światła zapalają się zgodnie z regułami, które dla nich stworzyliśmy. Ale inteligentny budynek może więcej. Zwłaszcza w czasach, gdy wszędzie szukamy oszczędności. Tymczasem oszczędności zaczynają się w naszych domach. Zwłaszcza w smart domach.

Jak urządzenia smart home pomagają oszczędzać, skoro uważa się je za drogie?

Wysoka cena odstrasza klientów przed zakupem właściwie w każdej branży. Tym bardziej, jeśli chcemy oszczędzać. Smart home kojarzy się z czymś drogim. Z czymś, co nie pomoże zatrzymać pieniędzy w budżecie. Jednak inteligentne urządzenia sterujące domem to nie są gadżety. Poprawiają komfort domowników, ale duża ich część usprawnia pracę instalacji domowych. A jeśli instalacje działają wydajnie, pobierają mniej energii, przez co pomagają oszczędzać pieniądze. Szczególne znaczenie ma to w przypadku ogrzewania, które bez wątpienia jest największym comiesięcznym wydatkiem w sezonie jesienno-zimowym.

Dlatego pamiętajmy, że opłata za ogrzewanie jest regularna, cykliczna – ponosimy ją każdego zimowego miesiąca. Co gorsza, jej wysokość stale rośnie. Natomiast energooszczędny system sterujący ogrzewaniem to wydatek jednorazowy. Skoro energia grzewcza tak dużo kosztuje, warto mądrze sterować jej codziennym zużyciem. W przeciwnym razie będziemy ją marnować i niepotrzebnie płacić więcej.

Bez wsparcia nowoczesnych sterowników nie da się uniknąć marnotrawstwa, ponieważ ręcznie nie jesteśmy w stanie tak ustawić źródeł ciepła, żeby część pobranej energii nie pozostała niewykorzystana. Płacimy więcej, choć wcale nie musimy. Oszczędność energii grzewczej powinna być na szczycie naszych oszczędnościowych priorytetów.

Rynek obfituje w urządzenia, które pomagają oszczędzać energię: inteligentne systemy oświetleniowe, bezpieczeństwa, sterujące ogrzewaniem. Rozwiązań mamy od wyboru do koloru. Pozostaje pytanie, które są nam naprawdę potrzebne.

Listwy sterujące, siłowniki termoelektryczne, regulatory temperatury

Urządzenia sterujące ogrzewaniem to ten obszar branży smart home, który najlepiej służy energooszczędności. W polskiej szerokości geograficznej przez średnio 8 miesięcy każdego roku musimy ogrzewać nasze domy. Wydatki na ogrzewanie napędzają potężne koszty, aby trzymać je w ryzach, potrzebujemy technologii.

Idealnym do tego narzędziem jest listwa sterująca do ogrzewania podłogowego. Urządzenie pozwala kontrolować rozdział czynnika grzewczego na pętle za pośrednictwem siłowników termoelektrycznych, które otwierają i zamykają przepływ. A skąd listwa i siłowniki (albo bezpośrednio urządzenie grzewcze) „wiedzą”, jak trzeba rozdzielić czynnik, aby utrzymać oczekiwaną temperaturę? Dzięki termostatom pokojowym. We właściwym momencie regulator wysyła sygnał do grzania, a potem zakończenia grzania. Dzieje się tak na skutek stałego pomiaru temperatury w pomieszczeniu i porównywania jej (według algorytmu) z temperaturą zadaną przez użytkownika.

Nasz umysł nie zastąpi algorytmów oraz urządzeń, które sterują przepływem czynnika w domowym układzie grzewczym. Dlatego automatyczne systemy sterujące są tą grupą rozwiązań, które najbardziej sprzyjają oszczędzaniu. Zapewniają idealne ciepło najniższym kosztem. Nie wspominając o tym, że idealna temperatura odczuwalnie poprawia komfort życia i sprzyja lepszemu samopoczuciu.

Podsumowanie: urządzenia sterujące ogrzewaniem pomagają oszczędzać energię grzewczą oraz pieniądze.

Nowoczesna technologia pomaga zmniejszyć zużycie energii grzewczej. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które pomogą sterować tym nieuniknionym procesem. Takich rozwiązań dostarcza marka SALUS Controls. Każdy z nas żyje inaczej, dlatego, zanim się zdecydujemy na zakup, zastanówmy się, które produkty akurat nam pomogą zmniejszyć zużycie energii. Systemy sterujące ogrzewaniem to inwestycja, która będzie procentować przez lata. Nawet najprostsze modele regulatorów pomogą utrzymać wydajną temperaturę w pomieszczeniach. Nie wspominając o produktach, które posiadają bardziej rozbudowane harmonogramy. Pobór energii grzewczej wreszcie przestanie być przypadkowy. Według badań obniżenie temperatury o 1℃ przekłada się na zmniejszenie opłat za ogrzewanie o średnio 5-8%. To liczby, które mówią same za siebie. Sterowniki pomagają przytrzymać pieniądze w napiętym zimowym budżecie.

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia wszystkich naszych ofert!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 478 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Jestem bardzo zadowolona z obsługi Jest fachowo, szybko, solidnie i do tego bardzo sympatycznie
2024-04-11
Bardzo miła i fachowa obsługa i pomoc.Polecam
pixel