📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Elektryczne podgrzewacze wody marki Kospel

2022-08-17
Elektryczne podgrzewacze wody marki Kospel

Szukasz wygodnego i efektywnego sposobu na podgrzanie wody? Podgrzewacze firmy Kospel to prawdopodobnie idealne rozwiązanie dla Ciebie! Odpowiednio dobrane do liczby i rodzajów punktów odbioru wody, podgrzewacze przepływowe Kospel są urządzeniami wyjątkowo energooszczędnymi i efektywnymi, dzięki czemu już teraz cieszą się uznaniem wielu użytkowników.

Podgrzewacz przepływowy Kospel działa natychmiast po odkręceniu kranu, a gwarantowany przez niego nieograniczony pobór ciepłej wody daje mu zdecydowaną przewagę nad innymi urządzeniami przeznaczonymi do podgrzewania wody w domu. Biorąc pod uwagę fakt, że elektryczny podgrzewacz przepływowy pracuje wyłącznie podczas przepływu wody, pobiera on niewiele energii elektrycznej, a brak bojlera lub brak zbiornika magazynującego wodę eliminuje straty cieplne.  


Producent podgrzewaczy wody - o marce Kospel

Wysoka jakość i ponadprzeciętny komfort użytkowania elektrycznych podgrzewaczy wody marki Kospel wynika z wieloletniego doświadczenia pracowników firmy, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Od samego początku istnienia marki, firma Kospel dokłada najwyższych starań, aby oferowane przez nich produkty cechowała wysoka jakość, trwałość i bezawaryjność. Właśnie dzięki tym staraniom zyskali oni sympatię tak licznych posiadaczy urządzeń zasilających domy w ciepłą wodę użytkową i ogrzewanie.

Firma Kospel to polski producent urządzeń grzewczych, współcześnie znany i ceniony w ponad 50 krajach na całym świecie. Bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu, nieustannie inwestuje w rozwój tak, aby oferować swoim klientom produkty z najwyższej półki.

Dołącz do grona usatysfakcjonowanych klientów marki Kospel i Ty! Zainwestuj w elektryczny podgrzewacz przepływowy Kospel i ciesz się niezawodną pracą urządzenia oraz stałym dostępem do ciepłej wody w swoim domu!
 

Elektryczny podgrzewacz wody - budowa

Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia przeznaczone do szybkiego i ekonomicznego podgrzewania wody w domu bez konieczności magazynowania jej w zbiorniku. Ich cechą charakterystyczną jest niewielki rozmiar, w związku z czym mogą być montowane w pobliżu punktu poboru wody.

Każdy z podgrzewaczy wody jest wyposażony w grzałkę w postaci drutu oporowego, który to pod wpływem przepływającego przez niego prądu ulega nagrzaniu, zwiększając swoją objętość. Woda przepływająca przez układ pobiera energię cieplną od nagrzanego drutu oporowego, tym samym zwiększając własną temperaturę. Chłodzony drut oporowy ponownie wraca do swojej pierwotnej wielkości, co chroni go przed osadzaniem się na nim kamienia.

Elektroniczne podgrzewacze wody Kospel są produkowane w wersjach od 3,5 kW do nawet 27 kW. Wybór odpowiedniego modelu należy uzależnić od ilości punktów poboru wody w domu oraz ich rodzaju (umywalka, zlewozmywak, prysznic, wanna itd.) i parametrów instalacji elektrycznej.

Rodzaje elektrycznych podgrzewaczy wody

Do nadrzędnych korzyści wynikających z użytkowania elektrycznych podgrzewaczy wody Kospel należy zaliczyć możliwość ciągłego poboru ciepłej wody oraz ich energooszczędny charakter. Odpowiednio dobrany podgrzewacz przepływowy to urządzenie pracujące wydajnie i zapewniające wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej w domu.

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje elektronicznych przepływowych podgrzewaczy wody, tj. podgrzewacze trójfazowe i jednofazowe. Te pierwsze, zasilane napięciem 400 V, umożliwiają zasilanie ciepłą wodą kilku punktów poboru. Ich wybór to świetna decyzja w domach, w których konieczne jest doprowadzenie ciepłej wody jednocześnie do umywalki, zlewozmywaka i prysznica lub wanny. Podgrzewacze przepływowe trójfazowe Kospel to urządzenia wyposażone w złącza hydrauliczne PPH3 lub sterowanie elektroniczne PPE3.

Podgrzewacze elektryczne przepływowe jednofazowe to urządzenia zasilane napięciem 230 V, przeznaczone do zasilania pojedynczego punktu poboru wody. W zależności od modelu można je montować nad lub pod umywalką. Często są również wykorzystywane w domkach letniskowych i na kempingach jako urządzenia przeznaczone do podgrzewania wody w prysznicach. Ich kompaktowy rozmiar sprawia, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, a przy tym są w stanie sprostać bieżącym potrzebom użytkowników.

Jak mądrze wybrać elektryczny przepływowy podgrzewacz wody?

Podczas zakupu elektronicznych podgrzewaczy przepływowych wody kluczową kwestią jest dobór mocy podgrzewacza. To od niej bowiem zależy komfort użytkowania urządzenia i ekonomiczność jego pracy. Szacunkowo przyjmuje się, że minimalna moc podgrzewacza wynosi:

  • 3,5 kW w przypadku umywalek;
  • 5,5 kW w przypadku zlewozmywaków i kabin prysznicowych w domkach letniskowych;
  • 12 kW w przypadku kabin prysznicowych ze standardową wylewką prysznicową;
  • 18 kW w przypadku wanien.

Podgrzewacze przepływowe przeznaczone do podgrzewania wody do kabin prysznicowych i wanien to urządzenia trójfazowe zasilane napięciem 400 V. Umożliwiają one dostarczenie wody do kilku punktów odbioru. Warto jednak zaznaczyć, że powyższe wartości są orientacyjne i w trakcie zakupów należy uwzględnić indywidualne potrzeby. Przykładowo, w przypadku deszczownic prysznicowych z reguły konieczny jest montaż podgrzewacza przepływowego o mocy minimum 24 kW.

W przypadku umywalek i zlewozmywaków w pełni zadowalające efekty można osiągnąć, wykorzystując jednofazowe przepływowe podgrzewacze wody. Firma Kospel oferuje również jednofazowe podgrzewacze prysznicowe EPS2.P przeznaczone do montażu w kabinach prysznicowych w domkach letniskowych i kampingach. Posiadają one stopień ochrony IP25, są w pełni bezpieczne i uszczelnione tak, by można było montować je bezpośrednio w kabinach prysznicowych.

Przepływowy elektryczny podgrzewacz wody 230V i jego zalety

Elektryczny podgrzewacz wody Kospel to urządzenie, które dzięki licznym zaletom cieszy się dużą popularnością:

  • Elektroniczny podgrzewacz przepływowy Kospel jest wyjątkowo energooszczędny. Pracując wyłącznie w trakcie poboru wody, zużywa tylko tyle energii elektrycznej ile jest konieczne do jej podgrzania. Ponadto, w odróżnieniu od podgrzewaczy pojemnościowych, w jego przypadku nie ma mowy o stratach cieplnych.
  • Elektroniczne podgrzewacze przepływowe to urządzenia o niewielkich gabarytach, które można podłączyć nieopodal miejsca poboru ciepłej wody.
  • Elektroniczne podgrzewacze przepływowe są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu, ponieważ ich praca rozpoczyna się tuż po odkręceniu kurka, a ilość ciepłej wody nie jest ograniczona pojemnością zbiornika.
  • Podgrzewacze przepływowe są wyjątkowo uniwersalne. Można z nich korzystać zarówno w domu, jak i na kempingach, w domkach letniskowych i innych obiektach.
  • Podgrzewanie wody prądem nie wymaga specjalnej infrastruktury (kotła centralnego ogrzewania, itp.). Koszty eksploatacji podgrzewaczy przepływowych z reguły są niższe niż opłaty za ciepłą wodę w wielu spółdzielniach mieszkaniowych.

Dlaczego warto wybrać produkty marki Kospel ?

Biorąc pod uwagę powyższe rozważania, śmiało można stwierdzić, że elektryczne podgrzewacze przepływowe Kospel to urządzenia, które zdecydowanie warto wykorzystać we własnym domu lub na działce. Z uwagi na charakter pracy podgrzewaczy, ich eksploatacja nie jest droga, a straty energii elektrycznej i cieplnej w ich przypadku są ograniczone do minimum.

Firma Kospel oferuje elektryczne podgrzewacze wody o mocy od 3,5 kW do 27 kW tak, by każdy z użytkowników mógł dopasować model urządzenia do własnych potrzeb. Trudno więc nie zgodzić się z faktem, że elektroniczne podgrzewacze przepływowe Kospel to jedne z najatrakcyjniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. 
 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą naszego sklepu!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 648 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Szybka dostawa. Korzystna cena. Polecam.
2024-07-15
Wszystko ok
pixel