📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zbiornik buforowy – jakie korzyści i możliwości urządzenia?

2022-12-05
Zbiornik buforowy – jakie korzyści i możliwości urządzenia?

Połączenie nowoczesnych źródeł ciepła z nowymi albo zmodernizowanymi instalacjami bywa trudnością. Odpowiednie przepływy i systematyczny odbiór ciepła to warunek konieczny efektywnego działania instalacji z pompami ciepła albo kotłami pelletowymi. Ze wsparciem przychodzi firma AFRISO, przedstawiając nowość: zbiornik buforowy ABT 50. 

Urządzenie przeznaczone do instalacji grzewczych i chłodzących ma za zadanie hydraulicznie równoważyć instalację,  gwarantując tym samym efektywną pracę. Jest to możliwe dzięki pełnieniu roli sprzęgła hydraulicznego, oddzielającego obieg źródła ciepła / chłodu od obiegów instalacyjnych. Zwiększając zład wody w instalacji z pompą ciepła, ABT 50 zapewnia odpowiedni minimalny przepływ medium do źródła, a przy powietrznych pompach ciepła zapewnia zład wody odpowiedni do jej odszraniania. 

APH 50 daje możliwość podłączenia jednego lub dwóch źródeł ciepła i dodatkowo grzałki elektrycznej. Pełni kluczową rolę w okresie zimowym w instalacji z pompą ciepła, gdy ciepło do odszraniania wymiennika zewnętrznego będzie pobierane z bufora, nie z instalacji. Urządzenie jest montowane na ścianie, w dowolnym układzie między źródłem lub źródłami ciepła / chłodu a instalacją.

Budowa zbiornika buforowego 

Przegroda wewnętrzna, wspomagana przez warstwowy rozkład wody wewnątrz bufora, ogranicza mieszanie się chłodniejszej wody z powrotu z cieplejszą z zasilania. Optymalnie umiejscowione przyłącza umożliwiają montaż jednego lub dwóch źródeł ciepła, grzałki elektrycznej, odpowietrznika albo tulei czujnika temperatury. A przemyślane położenie przyłączy i skierowanie ich w górę, w dół lub w bok zapewnia wiele możliwości konfiguracji urządzenia. Zaletą ABT 50 jest również dobrze dopasowana izolacja wykonana z EPP, dzięki której wykorzystamy bufor zarówno do grzania, jak i chłodzenia. Dodatkowo nieduże wymiary oszczędzą miejsce w kotłowni.

Jak działa przegroda wewnętrzna?

Niepełna przegroda wewnętrzna ogranicza mieszanie się czynnika ze źródła ciepła i powrotu z instalacji. W efekcie ciepło szybciej trafia na zasilanie instalacji grzewczej. Odpowiednio doprowadzone rury na zasilaniu i powrocie z instalacji do każdej ze stref (medium z zasilania oraz medium z powrotu) zapewniają dysponowanie czynnikiem o możliwie najwyższej lub najniższej temperaturze we wszystkich możliwych pozycjach. Natomiast podłączenie instalacji od góry bufora gwarantuje uzyskanie zawsze najwyższej temperatury na źródle, emitując ciepło przekazywane od razu na zasilanie instalacji grzewczej.

Wiele konfiguracji i wiele zalet

Zbiornik buforowy możemy zamontować w instalacji mieszanej z kotłem gazowym i grzałką elektryczną, instalacji ogrzewania podłogowego z kotłem pelletowym i grzałką elektryczną, z pompą ciepła typu monoblok, a także w instalacjach z pompą ciepła typu split, z ABT 50 wpiętym szeregowo. Urządzenie zmniejsza również konieczność częstego włączania/wyłączania źródła ciepła/chłodu i optymalizuje przepływ wody w instalacji grzewczej.

ABT 50 gwarantuje sprawną pracę systemu grzewczego, niższe koszty i dłuższą żywotność instalacji. Uniwersalny, kompaktowy, funkcjonalny – to tylko nieliczne zalety urządzenia, dzięki któremu wykonamy niezawodną i estetyczną kotłownię.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 488 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Polecam Bardzo szybka realizacja Towar zgodny z opisem
2024-04-22
Cóż mogę napisać, zamówione, dostarczone na czas i tyle.
pixel