📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki termostat wybrać do starych typów grzejników Danfoss?

2024-01-23
Jaki termostat wybrać do starych typów grzejników Danfoss?

Zastanawiasz się, jaki termostat do starych grzejników wybrać? Warto zwrócić uwagę na produkty duńskiej marki Danfoss, które wyróżniają się starannym wykonaniem i szerokim wyborem modeli dopasowanych do różnych typów grzejników i ich zaworów. W tym artykule podpowiemy, jak znaleźć najlepszy termostat, zapewniający efektywność energetyczną i komfort cieplny. Skupimy się na aspektach technicznych oraz praktycznych, abyś mógł dokonać świadomego wyboru, pasującego do Twojego systemu grzewczego.

Nie zawsze warto pozbywać się starych grzejników

Wiele osób zastanawia się, czy warto wymieniać stare grzejniki, zwłaszcza gdy napotykają na problemy z ich działaniem. Często jednak problemy, takie jak nierównomierne ogrzewanie grzejnika, mogą wynikać z jego zapowietrzenia. W takim przypadku wystarczy otworzyć ręczny zawór odpowietrzający i usunąć zalegające powietrze. Również przepłukanie grzejnika może pomóc w usunięciu zanieczyszczeń i poprawie jego działania.

W przypadku instalacji starszego typu, wyposażonych w grzejniki żeliwne, wymiana na nowoczesne modele może być nieefektywna i przynieść jedynie korzyści estetyczne. Stare systemy mogą zawierać zanieczyszczoną wodę, co w połączeniu z bardziej delikatnymi nowoczesnymi grzejnikami może prowadzić do szybkich usterek. Ponadto, w sytuacji planowanej termomodernizacji budynku, gdzie istniejące grzejniki zapewniają odpowiedni komfort cieplny, wymiana na urządzenia o mniejszej mocy może okazać się nieopłacalna finansowo, gdyż koszty wymiany nie zostaną zrekompensowane przez oszczędności w kosztach ogrzewania​​. Czasami, by poprawić jakość działania starych grzejników, wystarczy wymienić w nich głowice termostatyczne, na takie, które zapewniają lepszą kontrolę nad temperaturą.

Dlaczego głowica Danfoss to dobry wybór dla starych grzejników?

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, głowice Danfoss zasługują na szczególną uwagę, zwłaszcza w kontekście starych systemów grzewczych. Marka ta wyprodukowała pierwsze termostaty już 1943 roku, a dziś tworzy ich kolejną linię, korzystającą z najnowszych osiągnięć techniki. Produkowane przez Danfoss głowice termostatyczne dostępne są w wersjach klasycznych, elektronicznych i w całych zestawach z dolnymi przyłączami i zaworami. Są one kompatybilne z większością zestawów grzewczych, łatwe w instalacji i użyciu, a także efektywne pod względem energetycznym. A wszystko w atrakcyjnej cenie, od duńskiego producenta.

Jak wybrać odpowiedni model głowicy Danfoss?

Głowice Danfoss mają różne funkcje i cechy, które mogą być więcej lub mniej przydatne dla Twojego systemu grzewczego. Zanim jednak skupisz się na dodatkowych funkcjach, sprawdź jaki zawór ma Twój grzejnik. Danfoss produkuje:

  • głowice do zaworów RA 2000 Danfoss,
  • głowice serwisowe do starych zaworów RTD

 

 

  • głowice do innych połączeń stosowanych u innych producentów, m.in. do zaworów z połączeniem M30x1,5.

Głowice Danfoss są wyposażone w funkcję działań energooszczędnych, co jest dodatkowym atutem dla domowników chcących zredukować rachunki za ogrzewanie. W zależności od modelu można znaleźć w nich opcje ochrony przeciwzamrożeniowej, ograniczenia i blokowania wartości zadanej temperatury czy funkcję odcięcia. Dzięki temu, za pomocą termostatu Danfoss można skutecznie zredukować zużycie energii bez wpływu na komfort cieplny. Te głowice są zaprojektowane tak, aby w prosty sposób dostosować temperaturę w pomieszczeniach, reagując na zmiany warunków zewnętrznych i wewnętrznych.
 

Poradnik instalacji i ustawień głowicy Danfoss

Aby poprawnie zainstalować wyprodukowaną przez Danfoss głowicę termostatyczną, wystarczy zastosować się do instrukcji dostarczonych przez producenta. W większości przypadków proces instalacji nie wymaga specjalistycznej interwencji i można go przeprowadzić samodzielnie za pomocą powszechnie dostępnych narzędzi. Instrukcje producenta obejmują również informacje o konserwacji i czyszczeniu głowicy, które mogą okazać się bardzo przydatne w dłuższym okresie użytkowania.

Warto dodać, że Danfoss ma sprawnie działający serwis obsługi klienta, który jest codziennie dostępny i gotowy do pomocy w rozwiązaniu wszelkich problemów z instalacją. Z kolei na kanale Youtube marki znajdują się filmy instruktażowe, które mogą ułatwić proces instalacji. Uzupełnieniem może być szczegółowa dokumentacja każdego produktu marki, ułatwiająca idealne dopasowanie do urządzeń grzewczych.

Podsumowanie

Znalezienie optymalnego termostatu dla starych grzejników może być zdecydowanie prostsze dzięki produktom Danfoss. Ze względu na ich kompatybilność, wydajność energetyczną i łatwość w użyciu, głowice Danfoss są świetnym rozwiązaniem dla każdego systemu grzewczego. Ważne jest jednak dokładne zrozumienie własnych potrzeb i właściwości systemu grzewczego, zanim wybierze się konkretny model termostatu. W końcu dobry wybór to ten, w którym komfort cieplny idzie w parze z oszczędnościami energetycznymi.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Naszego sklepu!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 533 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Szybko otrzymałam zamówiony produkt.
2024-05-07
Wszystko jak powinno byc. SZybka dostawa. Polecam sprzedawce.
pixel