📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

E901/E901RF – nowoczesny regulator na każdą kieszeń

2022-12-02
E901/E901RF – nowoczesny regulator na każdą kieszeń

Wybierając regulator temperatury, kierujemy się funkcjonalnością i ceną. Chcemy, aby działał dokładnie, a jego obsługa nie sprawiała żadnego kłopotu. Szukamy ofert promocyjnych, żeby nie przepłacać. Dziś przedstawiamy regulator, który spełnia te warunki. Nie trzeba również czekać na okazję – ten model jest w świetnej cenie regularnej. Dlaczego warto go kupić?

Do czego służy E901/E901RF?

Jest to regulator pokojowy przeznaczony dla każdego typu kotła oraz pompy obiegowej za buforem w instalacji pompy ciepła, niezależnie od typu instalacji (np. grzejnikowa, podłogowa). Wbudowany w niego czujnik kontroluje temperaturę. Algorytmy grzewcze sterują źródłem ciepła i pozwalają utrzymać temperaturę zgodną z harmonogramem albo zależną od tego, jakie wartości temperatury wybrał użytkownik. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej energooszczędne niż termostat mechaniczny. Za pomocą E901/E901RF można sterować nie tylko układem grzewczym, ale także chłodzącym.

Wygodne programowanie – łatwo stworzysz najlepszy dla siebie schemat grzania

E901/E901RF zapewnia nieskomplikowaną obsługę i dokładne sterowanie. Bardzo łatwo go zaprogramować idealnie do potrzeb. Jest to urządzenie, które nie zawiedzie.

Na czym polega łatwe programowanie sterownika?

Regulator oferuje aż dwa typy harmonogramów: dla dobowego oraz tygodniowego sterowania temperaturą. W pierwszym typie programowania (dobowym) określamy temperaturę komfortową (ikona słoneczka) oraz ekonomiczną (ikona księżyca) dla każdej godziny dnia i nocy (to cykl 24-godzinny). A więc wybieramy, w które godziny temperatura będzie komfortowa, a w które ekonomiczna – z niższym poborem paliwa. W tym wariancie programowania regulator oferuje 3 tryby fabryczne (programy 1-3 zdefiniowane przez naszych technologów) i 6 trybów użytkownika (programy 4-9), czyli takich, które można dowolnie ustawić. Dostępny jest również program 0 – tzw. ochrona przeciwzamrożeniowa.

W typie tygodniowym przypisujemy różną temperaturę dla poszczególnych godzin w konkretne dni tygodnia. Na przykład tak:

Od poniedziałku do piątku:

 • od 6:00 do 9:00 temperatura 21℃;
 • od 9:00 do 11:00 temperatura 17℃;
 • od 11:00 do 13:00 temperatura 21℃;
 • od 13:00 do 16:00 temperatura 18℃;
 • od 16:00 do 22:00 temperatura 20℃;
 • od 22:00 do godziny 6:00 temperatura 17℃.

W soboty i niedziele:

 • od 7:00 do 10:00 temperatura 21℃
 • od 10:00 do 13:00 temperatura 17℃
 • od 13:00 do 16:00 temperatura 20℃
 • od 16:00 do 23:00 temperatura 21℃
 • od 23:00 do 7:00 (następnego dnia) temperatura 19℃

Możemy ustawić schemat osobno dla każdego dnia tygodnia lub np. na cały tydzień roboczy oraz na dni wolne.

Pozwala to dopasować temperaturę do tego, jak żyjemy, które dni spędzamy w domu, kiedy wracają ze szkoły dzieci, w jakich godzinach jesteśmy aktywni, w jakich odpoczywamy, w jakich nas nie ma. Taka elastyczność ustawień daje nieoceniony komfort. Nie wspominając o oszczędnościach – tak energii, jak i pieniędzy. 

Po dokładną instrukcję programowania E901/E901RF zapraszamy na kanał YouTube marki ENGO Controls: pierwszy typ harmonogramu, drugi typ harmonogramu.

Uniwersalne zastosowanie – regulator wykorzystasz wszędzie

Uniwersalność E901/E901RF polega na tym, że możemy wybrać rodzaj połączenia regulatora ze źródłem ciepła – przewodowo lub bezprzewodowo. Jest to cenne, bo bywa tak, że nie możemy poprowadzić okablowania. Wtedy produkt bezprzewodowy jest naszą jedyną szansą na skorzystanie z dobrodziejstw systemu sterującego.

Wersję przewodową (E901) podłączamy bezpośrednio do urządzenia grzewczego. W wersji bezprzewodowej (E901RF) regulator jest fabrycznie sparowany z odbiornikiem, odbiornik podłączamy do źródła ciepła (kotła, pompy).

E901RF ma duży zasięg pracy – aż do 100 m w przestrzeni otwartej. Stabilne działanie zapewnia mu praca na częstotliwości 868 MHz. Urządzenie automatycznie ponawia sygnał oraz ma niepowtarzalne kody transmisyjne, co gwarantuje świetną łączność nadajnika z odbiornikiem.

Możemy mieć pewność, że E901 i E901RF zapewnią najlepszy rozkład temperatur w pomieszczeniach bez względu na to, w jakim obiekcie potrzebujemy sterowania.

Nowoczesny design – regulator jest minimalistyczny i elegancki

E901/E901RF to urządzenie, które nie rzuca się w oczy, a zarazem unowocześni wystrój wnętrza urządzonego w każdym stylu. To po prostu przemyślany wizualnie regulator. Biały kolor obudowy nadaje mu elegancji i dyskrecji, a czytelny wyświetlacz pomaga szybko się rozeznać w aktualnych parametrach. Nowoczesny wygląd urządzenia podkreśla rozsuwany panel programowania, w kolorze czarnym z dobrze oznaczonymi klawiszami dotykowymi. Przyciski dotykowe coraz częściej zastępują te fizyczne, ponieważ są mniej awaryjne. Pracują cicho, lekko. Płynnie się je obsługuje, nie zacinają się. Ten rodzaj klawiszy jest nie tylko nowoczesny, ale też trwalszy, bardziej żywotny oraz mniej problematyczny w częstym użytkowaniu.

Dla kogo?

E901 i E901RF to propozycja dla osób, które szukają niezawodnego sterowania temperaturą w przystępnej cenie, bez obsługi online. Z tym urządzeniem nie zbudujemy systemu smart home. To jedno z nielicznych ograniczeń modelu. Swoboda w układaniu programów i zaawansowana technologia algorytmów sterujących (np. nowoczesne TPI) gwarantują oszczędności w poborze energii i codzienny komfort. To także wygoda, ponieważ automatyczne harmonogramy pozwalają przestać rozmyślać, jak ustawić programator, gdy chcemy, by było nam przyjemnie ciepło, a jak, gdy chcemy ograniczyć zużycie czynnika grzewczego. To wszystko poniekąd robi się „samo” – zgodnie ze zdefiniowanymi przez nas zakresami temperatur.

Zachęcamy do przejrzenia wszystkich naszych ofert!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 547 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Wszystko super, błyskawiczna wysyłka.
2024-05-15
wszystko Naj. i OK Pozdrawiam
pixel