📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zlew granitowy czarny - czym czyścić? Jak pielęgnować?

2022-07-29
Zlew granitowy czarny - czym czyścić? Jak pielęgnować?

Czarny, granitowy zlewozmywak kuchenny to hit ostatnich lat. Jego gustowny design doskonale podkreśla charakter nowoczesnych aranżacji, prezentując się elegancko, oryginalne i ze smakiem. Wielu z nas pierwszym, co nasuwa się na myśl po zobaczeniu czarnego zlewozmywaka, jest jednak pytanie o jego pielęgnację. Jak czyścić czarny zlew kuchenny na co dzień? Jak usunąć z jego powierzchni ślady kamienia? Jak często usuwać zabrudzenia z czarnego zlewu granitowego, aby prezentował się on atrakcyjnie przez wiele lat? Jeśli i Ty zadajesz sobie te pytania, jesteś w dobrym miejscu. Poniżej znajdziesz szereg praktycznych wskazówek, jak czyścić czarny zlew kuchenny, aby prezentował się estetycznie i był prawdziwą ozdobą kuchni. Przeczytaj, a dowiesz się, po jakie środki warto sięgnąć, a jakich działań unikać, by cieszyć się czarnym zlewem granitowym przez długi czas. Przyjemnej lektury! 

Zlewozmywak granitowy czarny - czy warto? 

Czyszczenie czarnego zlewu to kwestia, która nie daje spokoju wielu gospodyniom i gospodarzom domowym. Niezależnie czy jesteś już właścicielem czarnego zlewozmywaka kamiennego, czy też dopiero rozważasz jego zakup, bez dwóch zdań pytanie jak dbać o czarny zlew granitowy pojawiło się w Twoich myślach choć raz. Każdego, kto dba o porządek, bez dwóch zdań przeraża bowiem perspektywa zacieków, odciśniętych kółek, zachlapań, śladów kamienia, itp. i chciałby wiedzieć, jak się ich pozbyć. Koniec końców zlew kuchenny użytkuje się codziennie i jest on znaczącym elementem aranżacji pomieszczenia, w związku z czym powinien prezentować się schludnie. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań i złotych zasad, które umożliwiają utrzymanie czarnego zlewozmywaka granitowego w czystości przez długi czas. Zapoznaj się z nimi i przekonaj się, że nie taki czarny zlew straszny, jak go malują!


Zlew granitowy czarny - czyszczenie specjalnymi środkami 

Czarny zlewozmywak bez dwóch zdań jest wyjątkową ozdobą każdej kuchni o czym świadczy choćby częstotliwość wykorzystania go w aranżacjach naszych mieszkań. Aby jednak należycie spełniał swoją funkcję, ważna jest jego prawidłowa pielęgnacja i konserwacja. W tym celu niezawodnie sprawdzą się profesjonalne środki czystości stworzone z myślą o czyszczeniu czarnych zlewów granitowych. Wykorzystując je możesz być pewien, że wszelkie ślady zabrudzeń znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki bez konieczności długotrwałego szorowania, pucowania i namaczania, a czarny zlew granitowy pozostanie gładki i czysty. Przykładowo, pasta do czyszczenia zlewozmywaków granitowych Deante doskonale sprawdza się podczas codziennej pielęgnacji czarnych zlewów, delikatnie usuwając kamień, osady z mydła i inne zanieczyszczenia oraz pozostawiając delikatny, cytrynowy zapach świeżości. Świetnie się rozprowadza, w związku z czym jest niezastąpiona w każdej kuchni.

Czym myć zlewozmywak? - najlepsza metoda na silne zabrudzenia 

Najlepszym sposobem na utrzymanie czarnego zlewu kuchennego w nienagannym stanie jest jego regularna pielęgnacja. Jeśli jednak na Twoim zlewozmywaku pojawiły się zabrudzenia trudne do usunięcia, warto sięgnąć po mocniejsze preparaty. Doskonałym wyborem w takiej sytuacji będzie na przykład preparat do usuwania trudnych zabrudzeń Clean & Fresh. Specjalnie opracowana formuła umożliwia łatwe i szybkie eliminowanie zaschniętego brudu i nagromadzonego kamienia oraz przywrócenie czarnego zlewu granitowego do pierwotnej świetności. Co więcej, starannie dobrana kompozycja zapachowa środka czyszczącego uprzyjemnia proces czyszczenia czarnego zlewozmywaka.

W kwestii czyszczenia czarnych zlewozmywaków granitowych niezwykle istotna jest również prewencja. Stosowanie specjalnych środków impregnujących zlewozmywaki granitowe, takich jak np. preparat do impregnacji zlewozmywaków granitowych Deante, zabezpiecza powierzchnię zlewów przed osadzaniem się brudu, kamienia i bakterii, w związku z czym wydłuża się ich żywotność i ułatwia czyszczenie w przyszłości. Warto przy tym zaznaczyć, że środki stworzone z myślą o impregnacji zlewozmywaków granitowych nie powodują matownienia ich powierzchni, przez co są w pełni bezpieczne i rekomendowane przez producentów zlewów kuchennych.
 

Jak czyścić czarny zlew granitowy? Płynem do mycia naczyń

Czyszczenie czarnego zlewu granitowego nie jest trudne, jednak wymaga przestrzegania kilku prostych zasad. Jedną z nich jest regularność i troska. Zabiegiem, który pomoże Ci osiągnąć zadowalające efekty, jest codzienne czyszczenie zlewu przy użyciu płynu do mycia naczyń. Nic odkrywczego? Być może. Niemniej zabieg ten ograniczy odkładanie się kamienia na powierzchni czarnego zlewozmywaka i zabezpieczy go przed uciążliwymi zabrudzeniami. Zlew kuchenny jest narażony na różnego rodzaju plamy i nieczystości w postaci np. śladów po mleku lub oleju spożywczym, czy też kamienia.

Płyn do mycia naczyń to sprawdzony środek myjący, znakomicie sprawdzający się podczas usuwania tłustych plam, który świetnie rozprawi się z tego typu zabrudzeniami, dodatkowo chroniąc powierzchnię czarnego zlewozmywaka granitowego przed gromadzeniem się kolejnych zabrudzeń. Wystarczy, że raz dziennie, najlepiej wieczorem po zmywaniu, przetrzesz wilgotną gąbką, nasączona płynem do mycia naczyń, cały zlewozmywak, opłuczesz go i wytrzesz do sucha. Ta prosta czynność pozwoli Ci zachować Twój czarny zlewozmywak granitowy w świetnej formie na długi czas.

Soda i ocet - domowy sposób czyszczenia czarnego zlewu granitowego 

Kolejnym niezawodnym sposobem na wyczyszczenie czarnego zlewozmywaka granitowego jest wykorzystanie pasty przygotowanej z sody i octu. Te dwie substancje każdy z nas bez dwóch zdań znajdzie w swojej kuchni, a efekty, jakie można dzięki nim osiągnąć, są nie do przecenienia. Wystarczy zmieszać sodę i ocet w proporcji dwa do jednego, na przykład dwie szklanki sody i szklankę octu, i tak przygotowaną pastą obłożyć cały zlewozmywak. Po kilku minutach należy usunąć miksturę przy użyciu miękkiej gąbki, delikatnie przy tym czyszcząc powierzchnię zlewu. Soda i ocet sprawią, że wszystkie zabrudzenia, w tym również kamień, zostaną usunięte, a powierzchnia zlewu będzie prezentować się jak nowa. Na koniec wystarczy opłukać cały, czarny zlewozmywak czystą wodą i wytrzeć go do sucha tak, aby nie wystąpiły zacieki.

Domowe sposoby czyszczenia czarnego zlewu granitowego, jak ta opisana powyżej, posiadają kilka cennych zalet, między innymi niską cenę i ekologiczny charakter. W dodatku fakt, że substancje, takie jak soda i ocet, nie są żrące, sprawia, że możemy być spokojni, iż, nawet często stosowane, nie uszkodzą one naszego zlewu kuchennego.Czyszczenie czarnych zlewozmywaków z konglomeratu - miękka gąbka to podstawa 

Jak już zdążyłeś zauważyć, do dwóch podstawowych zasad czyszczenia czarnego zlewozmywaka można zaliczyć regularność i stosowanie delikatnych środków myjących. Im części czyścimy czarny zlewozmywak granitowy, tym mniej zabrudzeń osadza się na jego powierzchni i tym mniej czasu potrzeba na doprowadzenie go do porządku. Warto wypracować sobie nawyk polegający na codziennym czyszczeniu czarnego zlewu granitowego po zakończonym zmywaniu tak, aby na jego powierzchni nie nie pozostały nieestetyczne plamy.

Dobrze jest również każdorazowo wycierać zlewozmywak do sucha, by kamień, pochodzący z pojedynczych kropli wody, nie osadził się na jego powierzchni. Należy również unikać tarcia powierzchni czarnego zlewozmywaka kompozytowego szorstkimi gąbkami lub drucianymi szczotkami, ponieważ mogłyby one naruszyć strukturę kompozytu. Wszelkie rysy i zadrapania, nawet niewielkie, sprzyjają odkładaniu się brudu na ściankach zlewu i tym samym sprawiają, że nie prezentuje się on tak, jak powinien.

Regularność to podstawa! Jak czyścić czarne zlewozmywaki?

Jeśli chcesz, aby Twój czarny zlewozmywak granitowy prezentował się jak nowy, stosuj się do następujących wskazówek:

  • po każdym zmywaniu spłukuj i wyrzucaj wszystkie resztki pozostające na powierzchni czarnego zlewu granitowego i wycieraj go do sucha;
  • ślady kamienia usuwaj przy użyciu octu, nakładając na powierzchnię czarnego zlewu kompozytowego pastę octowo sodową, a w przypadku cięższych zabrudzeń obłóż zlewozmywak wacikami nasączonymi octem i pozostaw je na kilkadziesiąt minut, dbając, aby nie wyschły;
  • zawsze wycieraj czarny zlew granitowy miękką ściereczką lub miękką gąbką (nigdy nie gąbką o szorstkiej powierzchni!).

Impregnacja zlewozmywaka granitowego czarnego 

Jeśli Twój zlewozmywak granitowy czarny ma już kilka lat i na jego powierzchni widoczne są delikatne rysy, istnieje pewien skuteczny sposób jego odnowienia. Mowa tu oczywiście o impregnacji zlewozmywaka granitowego. Wykonując jeden prosty zabieg, łatwo możesz przywrócić pierwotny, atrakcyjny wygląd swojemu czarnemu zlewowi kuchennemu, a przy okazji dodatkowo zabezpieczyć go i uchronić przed osadzaniem się brudu. Na czym polega owa impregnacja czarnego zlewu granitowego? Otóż na wysmarowaną jego powierzchni dowolnym tłuszczem, na przykład olejem słonecznikowym lub olejem kokosowym. Po dokładnym wyczyszczeniu i wytarciu na sucho czarnego zlewu granitowego wystarczy nałożyć na całą jego powierzchnię wybrany tłuszcz przy użyciu pędzelka lub gąbki, a następnie odczekać kilka godzin, a najlepiej całą noc i wytrzeć powierzchnię zlewozmywaka do sucha papierowym ręcznikiem. Zaimpregnowanego zlewu nie czyścimy wodą, płynem do mycia naczyń, octem ani żadnym innym środkiem, ponieważ mogłyby one usunąć olej i zniweczyć wszystkie starania. Gwarantujemy, że postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz w pełni zadowolony z rezultatów!

Czyszczenie czarnego zlewozmywaka - podsumowanie

Każdorazowe wycieranie czarnego zlewu granitowego najpierw na mokro, a później na sucho dla jednych to “tylko tyle”, a dla innych “aż tyle”. Jeśli w nawale obowiązków przegapiłeś kilka, a być może nawet kilkadziesiąt okazji do wyczyszczenia czarnego zlewu granitowego, prawdopodobnie nie prezentuje się on teraz tak znakomicie, jak chwilę po montażu. Przystępując do czyszczenia go po takim czasie, polecamy Ci w pierwszej kolejności zastosować specjalne środki czyszczące. Nim jednak po nie sięgniesz, upewnij się, że nie zawierają one agresywnych detergentów, które mogłyby uszkodzić powierzchnię zlewu. Stosuj wyłącznie środki, na opakowaniach których jasno jest napisane, że są one przeznaczone do czyszczenia zlewów granitowych.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 648 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Towar zgodny z opisem, atrakcyjna cena i co nie mniej ważne błyskawiczna dostawa (szybsza niż planowana). Duże OK!
2024-07-10
Jestem bardzo zadowolona. Trafione zakupy, błyskawiczna dostawa. Polecam.
pixel