📣 DARMOWA WYSYŁKA | - GLS dostawa do punktu dla przedpłaconych zamówień od 200 zł i kurierem ORLEN paczka dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane GLS dostawa do punktu oraz kurierem ORLEN paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zastosowanie rozdzielaczy z tworzywa sztucznego w instalacjach centralnego ogrzewania

2022-09-21
Zastosowanie rozdzielaczy z tworzywa sztucznego w instalacjach centralnego ogrzewania

Sposoby na ciepłą łazienkę, które przyprawiają o gęsią skórkę

Nie chcesz marznąć po wyjściu spod prysznica? Są różne rozwiązania – w zależności od metrażu pomieszczenia i systemu ogrzewania w domu. Wybór jest spory, więc poświęć swój czas i zainwestuj w coś, co podziała długo i dodatkowo po czasie się zwróci. Pozwól sobie na idealną kotłownię w swoim domu!

Dom z ogrzewaniem podłogowym i dodatkowym grzejnikiem drabinkowym 

Podłogówka to w miarę niskie koszty instalacji, równomierne grzanie i możliwość integracji grzejnika drabinkowego. Takie podłączenie nie ingeruje w instalację wodną. Do tego przyda się rozdzielacz (najlepiej poliamidowy, ProCalida EF1 K AFRISO) – można go doposażyć w kolejne obiegi, bez kupowania dodatkowego obiegu grzewczego. 

Odpowiednią temperaturę w grzejniku zagwarantuje zamontowana grzałka i używanie z głową, czyli: odłączanie grzejnika od instalacji w momencie włączenia (żeby ciepło nie rozchodziło się na całą podłogę) i zostawienie otwartego drugiego zaworu, który będzie bezpiecznikiem dla nadwyżki ciśnienia powstałego przy podgrzewaniu wody.

Jeśli zdecydujesz się tylko na podłączenie grzejnika do podłogówki, to może się okazać, że temperatura w grzejniku nie będzie dostatecznie wysoka. Rozwiązanie jest proste: montaż kolejnego obiegu do rozdzielacza i grzałki elektrycznej, do grzejnika łazienkowego. Powstają wtedy dwa niezależne obiegi ogrzewania, czyli możesz zwiększyć temperaturę grzejnika z 25 – 35°C (standardowa temperatura podłogówki) do takiej, która jest dla Ciebie komfortowa.

Zanim kupisz grzejnik, pamiętaj, że dla bezpieczeństwa trzeba go zamontować minimum 60 cm od umywalki, wanny lub prysznica

Należy wziąć pod uwagę także korzystanie z grzałki elektrycznej przy obecnych cenach prądu - może okazać się to niezbyt przyjemne finansowo, chyba, że posiadasz fotowoltaikę i wystarczające nadwyżki energii.
 

Ogrzewanie kotłem gazowym kondensacyjnym lub kotłem stałopalnym

Nawet w najładniejszej łazience nie będziemy się czuć komfortowo, jeśli będzie w niej… zimno. Dlatego, kiedy urządzasz łazienkę, zwróć uwagę, jakie masz źródło ciepła w domu. Jeśli to kocioł gazowy kondensacyjny (plus masz grzejniki i podłogówkę), to idealny jest zestaw hydrauliczny AFRISO PrimoBox ACB 910. W systemie z kotłem stałopalnym polecamy zestaw mieszający AFRISO PrimoBox AZB 355. Taka inwestycja zapewni wygodę użytkowania pomieszczenia, w którym przecież większość czasu jesteś boso, a też potrzebujesz miejsca do wysuszenia ręczników czy mokrych ubrań.


Dom lub mieszkanie z grzejnikami posiadający niewielką łazienkę (do 15 m2)

Myślałeś, że mając mieszkanie nie możesz mieć dodatkowej podłogówki w łazience? To żaden problem. Wystarczy zamontować pętlę podłogówki i podłączyć zestaw AFRISO RTL-Box 324 Vario. RTL pozwala odrębnie regulować temperaturę podłogówki, jednocześnie chroniąc posadzkę przed zniszczeniem. Zamontujesz system praktycznie w każdej łazience, chyba że jesteś krezusem i masz łazienkę powyżej 15 metrów kwadratowych :)

Podczas remontu często skupiamy się na kwestiach związanych z kolorystyką, rodzajach armatury zapominając jak ważna jest wygoda użytkowania i wybór optymalnego rodzaju ogrzewania. Możliwości jest wiele, a odpowiednio dobrana instalacja rekompensuje poświęcony czas i koszty zapewniając komfort wszystkim domownikom. 

Sprawdź całą naszą ofertę! 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 953 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-19
Firma godna polecenia towar zgodny z opisem a przesyłka bardzo szybka gorąco polecam
2024-11-11
super, polecam!
pixel