📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozdzielacze poliamidowe ProCalida

2022-10-26
Rozdzielacze poliamidowe ProCalida

Najlepsze rozwiązanie dla podłogówki

„Serce” każdego systemu ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz element, który decyduje o odpowiednim rozprowadzaniu ciepła. Rozdzielacze ProCalida EF1 K gwarantują domownikom wyższy komfort i długotrwałe użytkowanie, a instalatorom szybszy montaż i elastyczność w konfiguracji. 

Urządzenia montowane są głównie w szafkach umieszczonych w ścianach budynku, skąd rozprowadzają ciepło ze źródła do poszczególnych pętli podłogówki. Mogą być również umieszczane pod stropem w instalacjach sufitowych. Jakie są ich zalety? Dzięki rozdzielaczom ProCalida EF1 K płynnie wyregulujemy ilość ciepła kierowaną do konkretnych pomieszczeń, napełnimy, opróżnimy oraz odpowietrzymy instalacje płaszczyznowe. Ponadto połączone z systemami sterowania FloorControl lub CosiTherm i siłownikami termoelektrycznymi TSA zapewnią użytkownikom komfortową temperaturę w każdym z pomieszczeń.

Krótszy czas montażu 

Zastanawiasz się na czym polega ta dowolność w konfiguracji i łatwość w instalacji urządzenia? Załączone do zestawu uchwyty ścienne, które zatrzaskują się na belkach bez użycia narzędzi, gwarantują  bezproblemowy montaż. W dokładnej regulacji pomogą natomiast czytelne rotametry, na których szczegółowo odczytamy i ustawimy przepływ w zakresie 0,2÷1,6 l/min. Niewątpliwą korzyścią są także uniwersalne zawory na końcach belek pomagające w konserwacji.   

Modułowa konstrukcja rozdzielaczy ProCalida EF1 K pozwala łatwo dołożyć kolejny obieg, bez stosowania dodatkowych akcesoriów i bez utraty szczelności. Tym samym wysokiej jakości urządzenia można stosować w rozmaitych typach instalacji grzewczych. Spełniają wszystkie wymogi dotyczące wydajności systemu i optymalnie rozprowadzają energię w całym budynku, co przekłada się na redukcję wydatków. 

Jeden rozdzielacz, wiele możliwości 

ProCalida EF1 K dzięki rozszerzeniom można rozbudować o dowolną ilość sekcji. Wystarczy, abyś odkręcił ręcznie zawory na końcu belek zasilającej i powrotnej, przykręcił dodatkowe rozszerzenia i z powrotem przykręcił zawory na końcu belek. Dzięki fabrycznym uszczelnieniom nie ma obawy o utratę szczelności. 

Rozdzielacz można również doposażyć w opcjonalny bajpas z zaworem upustowym różnicy ciśnień DU, regulowany w zakresie 0,1÷0,5 bar. Zawór zabezpiecza instalację, w której zastosowano siłowniki termoelektryczne. Przy wybranej różnicy ciśnień między belką zasilającą a powrotną, zawór otwierając się, upuszcza nadmiar ciśnienia bezpośrednio do powrotu. W ten sposób zapewniony zostaje przepływ przez źródło ciepła, gdy wszystkie siłowniki termoelektryczne pozostają zamknięte.

Dlaczego poliamid? 

Zastosowany w rozdzielaczach ProCalida EF1 K poliamid PA66 nie koroduje, odznacza się wysoką wytrzymałością mechaniczną i jest odporny na starzenie termiczne, szczególnie jeśli jakość wody grzewczej jest niska lub zmienna, a jej temperatura wysoka. Chyba nie trzeba przypominać, jak dużym zagrożeniem jest korozja. Oprócz tego, że powoduje uszkodzenie samego urządzenia, ma wpływ na wytrącanie się osadów, zmniejszenie przekroju rurociągów, zwiększenie oporów i mniejszy przepływ czynnika grzewczego. 

W rozdzielaczach ProCalida EF1 K trudniej wykrapla się wilgoć, dlatego idealnie nadają się do instalacji grzewczych, jak i chłodzących. Dodatkowo zastosowanie poliamidu powoduje, że są one lżejsze o 60% od mosiężnych, a jednocześnie charakteryzują się szczególną odpornością na wspomnianą już korozję, utlenienie, wypłukiwanie materiału ścian rurek oraz mniejszą podatnością na kamień kotłowy.

Warto wspomnieć, że poliamidowe rozdzielacze marki AFRISO są produkowane w niemieckim, zautomatyzowanym zakładzie od ponad 40 lat. Dzięki specjalizacji w hybrydowych rozwiązaniach z poliamidu, mosiądzu i stali, marka gwarantuje nowoczesność i niezawodność wykorzystanej technologii.  

ProCalida, czyli pełen pakiet możliwości 

W ramach zestawu oprócz belki powrotnej i zasilającej, dwóch wieszaków ściennych, śrub wraz z  kołkami do montażu naściennego wieszaków oraz do zabezpieczenia zatrzasków belek, otrzymasz uszczelki płaskie do podłączenia instalacji, zapasowe o-ringi do łączenia modułów rozdzielacza i naklejki do oznaczenia pętli.

Komplementarnymi produktami do instalacji podłogowych m.in. są: 

  • Przewodowy, prosty w obsłudze system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl, który pozwala na sterowanie 8 niezależnymi strefami. Obsługuje 22 siłowniki termoelektryczne (3 strefy do 4 siłowników, 5 stref do 2 siłowników).
  • Modułowy, energooszczędny system CosiTherm do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym. Moduły dostępne są w wersji przewodowej i bezprzewodowej, do 2 i 6 termostatów. Można je dowolnie mieszać, obsługując w efekcie maksymalnie 18 termostatów i do 72 siłowników.
  • Grupy pompowe PrimoTherm z rozdzielaczami to idealny sposób na rozdzielenie i dostarczenie medium o odpowiedniej temperaturze ze źródła ciepła do wszystkich pomieszczeń, bez względu na rodzaj zastosowanego emitera ciepła.
  • Moduły mieszające BTU i BRU z oferty AFRISOBasic przygotują wstępnie medium o odpowiedniej temperaturze do wpuszczenia w obiegi instalacji płaszczyznowej. Pasują do rozdzielaczy ProCalida EF1 K bez użycia dodatkowych łączników. 

Zobacz wszystkie oferty Łazienki Online!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 468 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Szybko,sprawnie,
2024-04-11
Wszystko ok polecam.
pixel