📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking TOP 10 - najlepsze kotły gazowe 2023!

2022-11-30
Ranking TOP 10 - najlepsze kotły gazowe 2023!

Jakie będą najlepsze kotły gazowe na 2023 rok? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przygotowaliśmy skrupulatny ranking innowacyjnych urządzeń grzewczych. Jeżeli interesuje Cię zakup kotła gazowego - koniecznie przeczytaj dzisiejsze zestawienie. Przy wyborze konkretnych rodzin kotłów wzięliśmy pod uwagę m.in. ich wydajność, bezawaryjność oraz konstrukcję i koncepcję obsługi. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem TOP 10 najlepszych kotłów gazowych w 2023 roku. Miłej lektury!

Kotły kondensacyjne Vaillant z rodziny VC CS/1-5 (H-PL) ecoTEC plus

Wyjątkowo wydajne kotły kondensacyjne ecoTEC plus wyróżniające się optymalnym stosunkiem ceny do jakości. To aktualne bestsellery rynkowe udoskonalone jeszcze bardziej w stosunku do poprzednich wersji. Wybrane rozwiązania można dopasować do potrzeb i preferencji klientów.

Kotły kondensacyjne Vaillant z rodziny VC CS - zalety

Zalety kotłów kondensacyjnych Vaillant z rodziny VS CS:

 • rozpoznawalna konstrukcja i koncepcja obsługi - urządzenia grzewcze z rodziny VC CS zawierają intuicyjny interfejs (na wyświetlaczu pojawia się jasny i czytelny tekst razem z bezbłędnym, prostym w obsłudze menu nawigacyjnym);
 • 5-letnia gwarancja - wszystkie wersje tego rodzaju kotłów mogą zostać objęte wydłużoną gwarancją aż do 5 lat;
 • dokładne dane do trafnej diagnostyki - komunikacja przez tzw. magistralę szeregową wyświetlającą m.in. godziny działania bez konieczności otwierania kotła pozwala zaoszczędzić czas.

Warto również wspomnieć, iż wszystkie wersje kotłów kondensacyjnych Vaillant połączymy z systemami solarnymi. 

Stojące kotły (lodówki) z wbudowanym zasobnikiem 2-f VSC ecoCOMPACT

Kotły kondensacyjne ecoCOMPACT są bardzo oszczędnymi urządzeniami. Zużycie nośnika energii jest w tym przypadku niższe nawet o 10-20% w porównaniu do innych rozwiązań grzewczych (np. kotłów węglowych lub olejowych).

Stojące kotły z zasobnikiem 2-f VSC ecoCOMPACT - zalety

Zalety kotłów kondensacyjnych z zasobnikiem 2-f VSC ecoCOMPACT:

 • wysoka wydajność ciepłej wody - za sprawą innowacyjnego zasobnika ładowanego warstwowo;
 • możliwość odnotowania sporych oszczędności - zużycie paliwa jest mniejsze minimum o 10-20% w porównaniu do innych rozwiązań grzewczych za sprawą zastosowania obecnych trendów technologicznych;
 • kompaktowa i estetyczna obudowa - design kotłów od tego producenta został nagrodzony certyfikatem IF 2014 za wyjątkowe rozwiązania stylizacyjne.

Kotły stojące z zasobnikiem 2-f VSC ecoCOMPACT można bezproblemowo zamontować nawet na niewielkich przestrzeniach. Wynika to z prostego powodu - wyróżniają się kompaktową obudową. Są idealne głównie dla właścicieli domów jedno- oraz wielorodzinnych. 

Spośród konkurencyjnych rozwiązań wyróżniają się nowoczesną techniką kondensacyjną, dzięki której można odzyskać ciepło z pary wodnej zawartej w spalinach. Oznacza to, że wydatki na energię da się ograniczyć nawet o 30% (w porównaniu z niekondensacyjną instalacją grzewczą).Stojące kotły kondensacyjne Condens Niedźwiedź Saunier Duval

Stojące kotły kondensacyjne Condens Niedźwiedź Saunier Duval mogą współpracować z zasobnikiem ciepłej wody. To rozwiązanie idealne do wszystkich instalacji. Cechuje się długim okresem żywotności, prostotą użytkowania oraz sprawdzoną i estetyczną konstrukcją (Kocioł Niedźwiedź doskonale sprawdzi się we współpracy ze starszymi instalacjami grzewczymi, a także z instalacjami gdzie przeważają grzejniki, co również często wiąże się z dużym zładem wody).

Stojące kotły kondensacyjne Condens - zalety

Zalety stojących kotłów kondensacyjnych Condens:

 • wysoka sprawność,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • proste użytkowanie (ze względu na intuicyjny panel użytkowania),
 • bezproblemowy montaż, uruchomienie i wymiana,
 • spełnia wymagania ErP, zapewniając klasę energetyczną A dla ogrzewania.

W tym przypadku powinniśmy także zwrócić uwagę na sprawdzoną technologię wymiennika dla kotłów stojących. Otóż wymiennik charakteryzują niskie opory hydrauliczne, grubościenny korpus i duża pojemność wodna, która znakomicie współpracuje zarówno ze starymi, jak i nowymi instalacjami.Kotły kondensacyjne 2-f Bosch z rodziny GC2200W

Kotły kondensacyjne 2-f Bosch z rodziny GC2200W, są bardzo ekonomiczne i oszczędne. Wpływają również w dużym stopniu na ekologię, minimalizując emisję dwutlenku węgla do atmosfery (ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii do produkcji). Są dedykowane właścicielom domów jednorodzinnych.

Kotły kondensacyjne 2-F Bosch z rodziny GC2200W - zalety

Zalety kotłów kondensacyjnych 2-F Bosch z rodziny GC2200W:

 • wyjątkowy design - estetyka i kompaktowe wymiary tego typu kotłów sprawiają, że wybrane urządzenie można zamontować nawet w niewielkim mieszkaniu lub apartamencie;
 • zwiększona moc dla podgrzewania wody użytkowej - aż do 25 kW, dzięki czemu wybrane kotły gwarantują podwyższoną klasę komfortu ciepłej wody;
 • cicha praca urządzenia - ze względu na poziom mocy akustycznej 43 dB.

Ogromną zaletą kotłów kondensacyjnych 2-F Bosch z rodziny GC2200W jest intuicyjny panel sterowania. Spośród konkurencji wyróżnia go czytelny wyświetlacz LCD z 7 przyciskami umożliwiającymi bardzo intuicyjną obsługę.

Kotły kondensacyjne z rodziny GC2300iW (1f i 2f)

Kotły kondensacyjne z rodziny GC2300iW są bardzo komfortowe i wydajne. Ich zakres modulacji mocy wynosi od 3,0 do 25,0 kW. Charakteryzują się niezwykle cichą pracą, a co najważniejsze - kotły jednofunkcyjne współpracują z zasobnikiem c.w.u.

Kotły kondensacyjne z rodziny GC2300iW - zalety

Zalety kotłów kondensacyjnych z rodziny GC2300iW:

 • wysoki poziom wydajności i automatyzacja - kotły automatycznie dopasowują swoją wydajność od 12 do 100% maksymalnej mocy w zależności od zapotrzebowania danej nieruchomości na ciepło;
 • cicha praca - kotły kondensacyjne z rodziny GC2300iW (zarówno 1f, jak i 2f) można bezproblemowo zamontować w niemal każdym pomieszczeniu mieszkalnym, zachowując przy tym komfort egzystencji (wydajna izolacja kotłów znakomicie tłumi wszystkie dźwięki);
 • intuicyjna obsługa - wprowadzanie żądanych ustawień i kompleksowa obsługa urządzenia jest bardzo prosta ze względu na intuicyjny panel kotłów z rodziny GC2300iW.

Inwestując w kotły kondensacyjne z rodziny GC2300iW decydujesz się na w pełni zautomatyzowane i mobilne rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ urządzenia tego typu można podłączyć do gniazda elektrycznego. Pozwala na to kombinacja łączności radiowej i regulator EasyControl kompatybilny z siecią WLAN. Dzięki temu możemy sterować ogrzewaniem poprzez prostą i intuicyjną aplikację.


Kotły kondensacyjne Gold Plus z firmy Termet

Kotły kondensacyjne Gold Plus z firmy Termet to urządzenia niezawodne, które można bezproblemowo zamontować w większości pomieszczeń gospodarczych (np. w kotłowni, garderobie lub spiżarni). Wysoka jakość rozwiązań zastosowanych do produkcji kotłów Gold Plus została doceniona przez komisję ekspertów (kotły kondensacyjne Gold Plus z firmy Termet były nagrodzone Złotym Medalem 2016 na Międzynarodowych Targach Poznańskich).

Kotły kondensacyjne Gold Plus z firmy Termet - zalety

Zalety kotłów kondensacyjnych Gold Plus z firmy Termet:

 • klasa energetyczna A,
 • możliwość mobilnego zarządzania kotłem za pośrednictwem Internetu,
 • wysokoefektywna pompa obiegowa,
 • kompletny system zabezpieczeń,
 • współpraca z kolektorami słonecznymi.

Kotły kondensacyjne Gold Plus z firmy Termet gwarantują mniejsze straty ciepła od konkurencyjnych rozwiązań nawet o 10-20%. Wynika to z użycia najnowszej generacji wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej.

Wiszące kotły z wbudowanym zasobnikiem Integra Comfort firmy Termet

Wiszące kotły z wbudowanym zasobnikiem Integra Comfort firmy Termet są nazywane w branży kompletnymi i przede wszystkim oszczędnymi systemami grzewczymi w eleganckiej, kompaktowej obudowie. Urządzenia okazują się niezawodne pod kątem przygotowywania ciepłej wody oraz ogrzewania nieruchomości jedno- i wielorodzinnych.

Wiszące kotły z wbudowanym zasobnikiem Integra Comfort - zalety

Zalety kotłów z wbudowanym zasobnikiem Integra Comfort firmy Termet:

 • możliwość podłączenia cyrkulacji,
 • atrakcyjny i estetyczny wygląd pasujący również do minimalistycznych wnętrz,
 • kompletny system zabezpieczeń,
 • izolacja dźwiękochłonna umożliwiająca cichą pracę,
 • możliwość sterowania temperaturą w pomieszczeniu za pomocą smartfona lub tableta.

Zasobniki wodne w wiszących kotłach Integra Comfort gwarantują dostęp do ciepłej wody natychmiast po odkręceniu kranu. Warto również wspomnieć, iż ponadprzeciętna moc wężownicy pozwala w krótkim czasie rozpocząć podgrzewanie wody w zasobniku.

Kotły z rodziny Tera 1f i 2f firmy Immergas

Kotły z rodziny Tera 1f i 2f firmy Immergas są nowoczesnymi urządzeniami kondensacyjnymi o wysokiej efektywności energetycznej. Mogą współpracować z tzw. automatyką pogodową (CARV2), z zestawami strefowymi (DIM) oraz z aplikacją mobilną (DOMINUS). 

Kotły z rodziny Tera 1f i 2f firmy Immergas - zalety

Zalety kotłów z rodziny Tera 1f i 2f firmy Immergas:

 • dostosowane do wymagań dyrektywy ErP,
 • energooszczędna pompa obiegowa (sterowana elektronicznie),
 • precyzyjne wykonanie i estetyczny design,
 • cicha praca urządzenia,
 • bezproblemowy montaż, uruchomienie i wymiana.

Biorąc pod uwagę obecne trendy, kotły z rodziny Tera 1f i 2f firmy Immergas są bardzo opłacalnymi rozwiązaniami umożliwiającymi odnotowanie sporych oszczędności (szczególnie w stosunku do pieców węglowych i olejowych).Kotły MCR3 1f i 2-funkcyjne z firmy De Dietrich

Kotły MCR3 1f i 2-funkcyjne z firmy De Dietrich wyróżniają się precyzyjnym wykonaniem, wysoką wydajność i bezproblemowym działaniem przez wiele lat po zakupie. 

Są to rozwiązania kompleksowe dedykowane zarówno właścicielom nieruchomości jedno-/wielorodzinnych, jak i inwestorom dysponującym budynkami gospodarczymi lub przemysłowymi. 

Kotły MCR3 1f i 2-funkcyjne z firmy De Dietrich - zalety

Zalety kotłów MCR3 1f i 2-funkcyjnych z firmy De Dietrich:

 • wysoka efektywność - klasa efektywności energetycznej A;
 • satysfakcjonujący poziom wydajności - sprawność przy 30% obciążenia aż do 109,2%;
 • ekologia - niska emisja zanieczyszczeń dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Warto również wspomnieć, iż kotły MCR3 1f i 2-funkcyjne z firmy De Dietrich mają wieloletnią gwarancję producenta. Można także nimi sterować zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji.

Kotły Genus One z firmy Ariston 1 i 2-funkcyjne

Kotły Genus One z firmy Ariston 1 i 2-funkcyjne zapewniają wyjątkowo wysoką wydajność za sprawą innowacyjnego systemu Per4mance z synergią czterech technologii. Są bardzo kompaktowymi urządzeniami, które można bezproblemowo zamontować nawet w minimalistycznych pomieszczeniach gospodarczych (np. kotłownia, garderoba czy też spiżarnia).

Kotły Genus One z firmy Ariston 1 i 2-funkcyjne - zalety

Zalety kotłów Genus One z firmy Ariston 1 i 2-funkcyjnych:

 • kompaktowa struktura,
 • dotykowy panel sterowania,
 • innowacyjny układ zapłonowy,
 • elektroniczna kontrola spalania w celu optymalizacji osiągów,
 • rozwiązania sprzyjające ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Kotły Genus One z firmy Ariston 1 i 2-funkcyjne wyróżniają się także wysoką klasą energetyczną A+ lub A w zależności od konkretnego modelu.

Jakie będą najlepsze kotły gazowe w 2023 roku? - podsumowanie

Biorąc pod uwagę aktualne standardy, warto się zdecydować przede wszystkim na Kotły kondensacyjne Vaillant z rodziny VC CS/1-5. Spośród konkurencji wyróżnia je długa gwarancja oraz rozpoznawalna konstrukcja i koncepcja obsługi. 

Jeżeli natomiast zależy Ci na ponadprzeciętnej wydajności, bezpieczeństwie i szeroko pojętej automatyzacji - koniecznie rozważ modele z rodziny GC2300iW (1f i 2f). 

Dla fanów ekologii polecamy przede wszystkim Kotły kondensacyjne 2-f Bosch z rodziny GC2200W. Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie dzisiejszego rankingu i życzymy powodzenia w wyborze najlepszych kotłów gazowych!

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich naszych ofert!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 648 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Super wszystko na czas
2024-07-10
Jestem bardzo zadowolona. Trafione zakupy, błyskawiczna dostawa. Polecam.
pixel