Przycisk do WC – praktyczny element dekoracyjny w Twojej łazience
Jak dobrać przycisk do stelaża podtynkowego?
Choć przycisk spłukujący jest elementem o niewielkich rozmiarach i w kontekście wykończenia toalety może wydawać się błahą kwestią, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Jak się okazuje, wybór odpowiedniego przycisku do WC wcale nie należy do łatwych zadań. W grę wchodzi bowiem wiele czynników, między innymi tworzywo, parametry techniczne, kolor i kształt tej części. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak dobrać przycisk WC? Zanim przejdziesz do reszty wytycznych, na wstępie należy wyróżnić główny sposób klasyfikacji przycisków spłukujących.
Przycisk spłukujący - mechaniczny, pneumatyczny czy elektroniczny?
Przyciski do WC dzielą się na:
- mechaniczne,
- pneumatyczne,
- elektroniczne.
Sposób działania tych z pierwszej kategorii jest bardzo prosty, a same przyciski - najbardziej powszechne. Natomiast ich pneumatyczna odmiana wyróżnia się głównie cichszą i wymagającą mniejszej siły pracą. Trzecia grupa, czyli przyciski bezdotykowe (elektroniczne), jest stosowana głównie w miejscach publicznych, ponieważ to one wymagają najwyższej higieny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by tego typu przycisk (na przykład 116.090.SM.1 Geberit) zamontować także w przestrzeni domowej.
Przycisk do WC - pojedynczy czy podwójny?
Jeśli zależy Ci na oszczędności wody (nieistotne, czy ze względów czysto finansowych, ekologicznych, czy jednych i drugich), liczba podzespołów przycisku spłukującego nie może pozostać dla Ciebie obojętna.
- Przyciski pojedyncze (na przykład minimalistyczny 9240100 Tece) nie pozwalają decydować o ilości wody zużytej do spłukania WC. Z drugiej strony mogą być wyposażone z funkcję “stop”. Uruchamia się ją poprzez podwójne wciśnięcie przycisku. Sprawia to, że zbiornik wody przestaje się opróżniać po drugim wciśnięciu i pozostaje w nim część płynu. Niestety, to udogodnienie nadal nie czyni ich tak oszczędnymi, jak przyciski podwójne.
Przyciski podwójne (na przykład oryginalny 38505000 Grohe) umożliwiają podjęcie decyzji o ilości spłukiwanej wody. Zwykle mniejszy element symbolizuje analogicznie mniejszą liczbę wykorzystanych litrów. Do najpopularniejszych wariantów należą podzespoły uwalniające 3 lub 6 litrów wody.
Z jakiego tworzywa przycisk do WC wybrać?
Weź pod uwagę materiał, z jakiego powinien być wykonany Twój idealny przycisk do WC. A jeśli nie udało Ci się jeszcze podjąć decyzji, być może poniższe podpowiedzi pomogą naprowadzić Cię na właściwy trop:
- Plastik - to najbardziej popularne tworzywo wykorzystywane do produkcji przycisków WC. Plastik jest tani, dość odporny na uszkodzenia i łatwy do czyszczenia. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych i może mieć nawet chromowane wykończenie (jak w przypadku 9240927 Tece).
- Materiały szlachetne - należą do nich między innymi przyciski metalowe i szklane (takie jak 115.652.SJ.1 Geberit). Choć są znacznie droższe, prezentują się również dużo atrakcyjniej. Ich wygląd kojarzy się z elegancją. Niestety wymagają jednocześnie ostrożniejszego czyszczenia, gdyż są delikatniejsze i bardziej narażone na uszkodzenia.
Przycisk WC - złoty, chromowany i inne
Jedną z najważniejszych kwestii, jakimi należy kierować się przy wyborze przycisku do WC, jest oczywiście jego estetyka. Obecnie ich wybór na rynku jest bardzo szeroki. Z tego względu zarówno profesjonalny projektant wnętrz, jak i każdy inny użytkownik, mają możliwość wyboru przycisku spłukującego idealnie dopasowanego do swoich oczekiwań.
Chcesz mieć w swojej toalecie złoty przycisk do WC? Żaden problem!
- Jeśli interesują Cię modele z połyskiem, sprawdź artykuły marki KK-POL o numerach SPP/035/0/K i SPP/037/0/K.
- Tym, którzy preferują matowe wykończenie, spodoba się zaś wariant SPP/036/0/K bądź SPP/038/0/K tego samego producenta.
Odwiedź sklep Łazienki Online, by odkryć szeroką gamę przycisków spłukujących renomowanych producentów w konkurencyjnych cenach!