📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pompy ciepła - naturalnie że mamy je w ofercie!

2022-10-19
Pompy ciepła - naturalnie że mamy je w ofercie!

W trosce o środowisko, w którym żyjemy, marka Termet dodała do swojej oferty również urządzenia wykorzystujące energię odnawialną. Wśród nich są m.in. rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda dedykowane do centralnego ogrzewania, podgrzewania wody użytkowej oraz latem do chłodzenia, dzięki czemu zapewniają korzyści użytkownikom przez cały rok. 

Termet oferuje dwa modele pomp ciepła: Termet Heat Gold o mocach 6, 9, 12, 15, 18 i 20 kW oraz Termet Heat Platinum o mocach 8, 13, 18 i 23 kW. Są to pompy typu monoblok, oznacza to, że wszystkie komponenty umieszczone są w jednym kompaktowym urządzeniu, a układ chłodniczy jest hermetycznie zamknięty. Dzięki temu instalatorzy nie posiadający certyfikatów f-gazowych, wymaganych do obsługi czynników chłodniczych, również mogą wykonywać instalację. 

Ekologiczny czynnik 

Producent Termet w swoich pompach ciepła z serii Gold oraz Platinum zastosował ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Ma on znaczący wpływ na środowisko naturalne, ponieważ wskaźnik GWP (współczynnik globalnego ocieplenia) wynosi dla R32 zaledwie 675, a więc ma on dużo mniejszy wpływ na zmiany klimatu, niż inne czynniki.
 

Sprężarka inwerterowa 

W pompach ciepła z serii Termet Heat została umieszczona nowoczesna sprężarka inwerterowa:

 • Termet Heat Gold – sprężarka Mitsubishi
 • Termet Heat Platinum – sprężarka Panasonic

Dzięki zmianie częstotliwości prądu pozwala dostosować moc grzewczą do aktualnych potrzeb budynku. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest niskie, pompa ciepła pracuje z obniżoną mocą, dzięki czemu jest energooszczędna. W momencie, gdy zapotrzebowanie na ciepło rośnie, wydajność pompy ciepła płynnie się zwiększa, zapewniając idealne dopasowanie do aktualnych wymagań. Zaletą sprężarki inwerterowej jest płynna praca pompy oraz większa żywotność sprężarki poprzez mniejszą ilość załączeń i wyłączeń urządzenia. 

Do nowych i modernizowanych budynków

Jedną z zalet pomp ciepła powietrze-woda jest to, że urządzenia te obsługują szeroki zakres temperatur zasilania (od 30°C do 65°C). Przez co doskonale sprawdzą się w instalacjach niskotemperaturowych z ogrzewaniem podłogowym, jak i w średniotemperaturowych instalacjach grzejnikowych. A co w sytuacji, kiedy potrzebujemy większej mocy? W pompach Heat Gold istnieje możliwość pracy w układzie kaskady – do 4 jednostek. 

Technologia EVI

Zastosowanie w pompach ciepła Termet Heat Platinum technologii EVI (czyli bezpośredniego wtrysku pary czynnika chłodniczego do sprężarki) pozwala na efektywne ogrzewanie domu nawet w czasie mroźnej zimy, kiedy występują skrajnie niskie temperatury (do -25°C). Zaletą pompy ciepła z technologią EVI jest również możliwość pracy pompy z podwyższoną temperaturą zasilania – do 65°C, a więc doskonale sprawdzi się przy ogrzewaniu grzejnikowym, oraz przy modernizowanych instalacjach centralnego ogrzewania. 

Odporna na warunki atmosferyczne

Istnieje możliwość montażu pompy ciepła marki Termet w miejscu o zmiennych warunkach atmosferycznych, ponieważ posiadają one powłokę ochronną, dzięki czemu Klient może cieszyć się bezawaryjną pracą tego urządzenia.

Zadbaj o ogrzewanie w swoim domu!
 

Inteligentne sterowanie 

Producent Termet wyprodukował automatykę HPmulti, która jest dedykowana do pomp ciepła Heat Gold oraz Platinum, umożliwia łatwe zarządzanie pracą pompy ciepła w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Do urządzenia dołączony jest kolorowy, dotykowy panel, posiada także intuicyjne menu, przez co konfiguracja parametrów układu grzewczego jest niezwykle prosta. 

Przy zapewnieniu moduł internetowy ecoNET300 istnieje możliwość zdalnego sterowania i monitorowania parametrów pracy pompy ciepła. Producent dołożył regulator HPmulti, panel dotykowy oraz moduł ecoNET300 do zestawu z pompą ciepła

Zalety regulatora HPmulti:

 • sterowanie pracą 3 obiegów grzewczych (1 obieg bezpośredni - grzejnikowy, 2 obiegi z zaworem mieszającym),
 • sterowanie pracą obiegu ciepłej wody użytkowej oraz pompą cyrkulacyjną,
 • tworzenie harmonogramów czasowych osobno dla pompy ciepła jako źródła ciepła, obiegów grzewczych i ciepłej wody użytkowej,
 • czytelne i łatwe w obsłudze menu,
 • współpraca z dodatkowymi urządzeniami np. dedykowanym termostatem pokojowym,
 • czytelny przekaz informacji o stanie układu grzewczego,
 • sterownik pompy z funkcją SmartGrid umożliwia inteligentne zarządzanie współpracą pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi,
 • możliwość współpracy z dodatkowym źródłem ciepła, 
 • możliwość regulacji pracy instalacji w zależności od temperatury zewnętrznej (funkcja pogodowa),
 • kontrola rodzicielska (zablokowanie ekranu dotykowego przed dziećmi).

Ciepło z dotacją 

Pompy ciepła marki Termet z serii Gold oraz Platinum, dzięki wysokim parametrom technicznym, jak najbardziej kwalifikują się do obecnie realizowanych programów wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii tj. Czyste Powietrze czy też Moje Ciepło. Pompy charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem COP oraz dużą oszczędnością w klasie sezonowej efektywności energetycznej A+++ (A7/W35) oraz A++ (A7/W55). Zatem Klient, decydując się na pompę ciepła firmy Termet, może być pewien, że dokona właściwego wyboru i zadba o środowisko naturalne zarówno dla siebie jak i swoich bliskich. 

Sprawdź wszystkie nasze oferty!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 640 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Towar wysłany szybko, pompa zamontowana pracuje sprawnie. Polecam
2024-07-06
Wszystko poszlo bardzo sprawnie, tak powinno byc dziekuje.
pixel