📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Niezawodne zawory temperaturowe ATV firmy AFRISO

2022-11-14
Niezawodne zawory temperaturowe ATV firmy AFRISO

Kocioł daje mniej ciepła? Pojawiła się w nim korozja? Grzejniki nie są ciepłe? Jak do tego nie dopuścić? Z odpowiedzią przychodzi firma AFRISO proponując niezawodne zawory temperaturowe ATV.

Jednym z podstawowych warunków efektywnej pracy kotłów na paliwo stałe (węgiel, drewno, pellet)  jest zarówno utrzymanie możliwie wysokiej temperatury wody na zasilaniu i powrocie z instalacji, jak i dostarczenie do grzejników lub podłogówki wody o stosunkowo niskiej temperaturze. 

Jednak woda o wysokiej temperaturze (na zasilaniu wynosząca przynajmniej 65-70°C) potrzebna jest jedynie w okresie znacznego ochłodzenia, a przez większą część sezonu grzewczego jej temperatura może być dużo niższa. 

Co to oznacza? Przy pracy na zbyt niskich temperaturach wody, na wymienniku ciepła w kotle osadza się warstwa sadzy ograniczająca sprawność przekazywania ciepła do instalacji. Ponadto zmniejsza się trwałość kotła na skutek korozji wymiennika, na powierzchni, którego wykrapla się para wodna. Zbyt niska temperatura wody wracająca do źródła ciepła powoduje korozję.

Jak utrzymać temperaturę powrotu na stałym, określonym przez producenta kotła poziomie? 

Rozwiązaniem jest montaż zaworów temperaturowych ATV firmy AFRISO. Pozwalają one zabezpieczyć kocioł przed kondensacją wilgoci oraz negatywnymi procesami zanieczyszczania paleniska przez smoły i sadze. 

Zawór ATV zapewnia odpowiednio wysoką temperaturę powrotu, co wydłuża żywotność kotła oraz zwiększa jego sprawność.

Sprawdź wszystkie artykuły z kategorii ogrzewanie!

Do jakiej instalacji powinniśmy użyć zawory temperaturowe?

Zawory powinny być montowane w każdej instalacji z buforem ciepła (zbiornikiem akumulacyjnym) oraz są zalecane przy każdym kotle na paliwo stałe. 

Rekomendowany jest również montaż zaworów temperaturowych ATV jako zaworów mieszających. Ich zaletą jest pełna bezobsługowość oraz brak konieczności konserwacji.

Dodatkową opcją jest możliwość demontażu elementów wewnętrznych zaworu w celu oczyszczenia z kamienia kotłowego i innych zanieczyszczeń. 

Zobacz wszystkie nasze artykuły!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 640 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Towar wysłany szybko, pompa zamontowana pracuje sprawnie. Polecam
2024-07-10
Jestem bardzo zadowolona. Trafione zakupy, błyskawiczna dostawa. Polecam.
pixel