📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Energooszczędne pompy ciepła

2022-08-01
Energooszczędne pompy ciepła

W trosce o środowisko, w którym żyjemy, oferta produktowa marki Termet została rozszerzona o urządzenia, których praca opiera się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Wśród nich są m.in. nowoczesne, rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda przeznaczone do centralnego ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz latem do chłodzenia, co sprawia, że dają one użytkownikowi korzyści przez cały rok.

W ofercie Termet dostępne są dwa modele pomp ciepła: Termet Heat Gold o mocach 6, 9, 12, 15, 18 i 20 kW oraz Termet Heat Platinum o mocach 8, 13, 18 i 23 kW. Są to pompy typu monoblok, co oznacza, że wszystkie komponenty umieszczone są w jednym kompaktowym urządzeniu, a układ chłodniczy jest hermetycznie zamknięty. Taka konstrukcja sprawia, że montażu może dokonać instalator, który nie posiada dodatkowych, kosztownych uprawnień f-gazowych potrzebnych do pracy z czynnikami chłodniczymi.

Ekologiczny czynnik

W oferowanych przez Termet pompach ciepła z serii Gold oraz Platinum zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jest to niezwykle istotne dla środowiska naturalnego, ponieważ wskaźnik GWP (współczynnik globalnego ocieplenia) wynosi dla R32 zaledwie 675, a więc ma on dużo mniejszy wpływ na zmiany klimatu, niż inne czynniki.

Sprężarka inwerterowa

Pompy ciepła z serii Termet Heat zostały wyposażone w nowoczesną sprężarkę inwerterową:

 • Termet Heat Gold – sprężarka Mitsubishi
 • Termet Heat Platinum – sprężarka Panasonic

Sprężarka inwerterowa dzięki zmianie częstotliwości prądu pozwala dostosować moc grzewczą do aktualnych potrzeb budynku. Gdy zapotrzebowanie na ciepło jest niskie pompa ciepła pracuje z obniżoną mocą, dzięki czemu jest energooszczędna. Gdy zapotrzebowanie na ciepło rośnie, wydajność pompy ciepła płynnie się zwiększa zapewniając idealne dopasowanie do aktualnych wymagań. Zaletą sprężarki inwerterowej jest płynna praca pompy oraz większa żywotność sprężarki poprzez mniejszą ilość załączeń i wyłączeń urządzenia.

Do nowych i modernizowanych budynków

Pompa ciepła powietrze-woda może obsługiwać szeroki zakres temperatur zasilania (od 30°C do 65°C). Dzięki temu nadaje się równie dobrze do instalacji niskotemperaturowych z ogrzewaniem podłogowym, jak i do średniotemperaturowych instalacji grzejnikowych. Dodatkowo w sytuacji, kiedy potrzebna jest większa moc, pompy ciepła Termet Heat Gold mają możliwość pracy w układzie kaskady – do 4 jednostek.

Technologia EVI

Zastosowanie w pompach ciepła Termet Heat Platinum technologii EVI (czyli bezpośredniego wtrysku par czynnika chłodniczego do sprężarki) pozwala na efektywne ogrzewanie domu nawet w czasie mroźnej zimy, kiedy występują skrajnie niskie temperatury (do -25°C). Dzięki temu, pompy ciepła z dużym powodzeniem mogą stać się głównym źródłem ciepła dla domu. Zaletą pompy ciepła z technologią EVI jest również możliwość pracy pompy ciepła z podwyższoną temperaturą zasilania – do 65°C, a więc doskonale sprawdzi się przy ogrzewaniu grzejnikowym, oraz przy modernizowanych instalacjach centralnego ogrzewania.

Odporna na warunki atmosferyczne

Pompy ciepła marki Termet bez obaw mogą być montowane nawet w miejscach o zmiennych warunkach atmosferycznych, Dzięki zastosowaniu specjalnych powłok ochronnych, użytkownik bez obaw będzie mógł cieszyć się bezawaryjną pracą pompy ciepła.

Inteligentne sterowanie

Dedykowana do pomp ciepła Termet Heat Gold oraz Platinum automatyka HPmulti umożliwia łatwe zarządzanie pracą pompy ciepła w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika.

Do regulatora dołączony jest kolorowy, dotykowy panel.

Dzięki intuicyjnemu menu konfiguracja parametrów układu grzewczego jest niezwykle prosta.

Możliwość sterowania i monitorowania parametrów pracy pompy ciepła przez Internet przy zapewnia moduł internetowy ecoNET300. Warto podkreślić, że regulator HPmulti, panel dotykowy oraz moduł ecoNET300 znajdują już w zestawie z pompą ciepła.

Zalety regulatora HPmulti:

 • sterowanie pracą 3 obiegów grzewczych (1 obieg bezpośredni - grzejnikowy, 2 obiegi z zaworem mieszającym),
 • sterowanie pracą obiegu ciepłej wody użytkowej oraz pompą cyrkulacyjną,
 • tworzenie harmonogramów czasowych osobno dla pompy ciepła jako źródła ciepła, obiegów grzewczych i ciepłej wody użytkowej,
 • czytelne i łatwe w obsłudze menu,
 • współpraca z dodatkowymi urządzeniami np. dedykowanym termostatem pokojowym,
 • czytelny przekaz informacji o stanie układu grzewczego,
 • sterownik pompy z funkcją SmartGrid umożliwia inteligentne zarządzanie współpracą pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi,
 • możliwość współpracy z dodatkowym źródłem ciepła,
 • możliwość regulacji pracy instalacji w zależności od temperatury zewnętrznej (funkcja pogodowa)
 • kontrola rodzicielska (umożliwia zablokowanie ekranu dotykowego przed dziećmi)

 Ciepło z dotacją

Nowoczesne pompy ciepła marki Termet z serii Gold oraz Platinum, dzięki wysokim parametrom technicznym, spełniają kryteria obecnie realizowanych programów wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii tj. Czyste Powietrze czy też Moje Ciepło. Pompy charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem COP oraz dużą oszczędnością w klasie sezonowej efektywności energetycznej A+++ (A7/W35) oraz A++ (A7/W55). Użytkownik może zatem być spokojny, że dokona właściwego wyboru i zadba o środowisko naturalne zarówno dla siebie, jak i swoich bliskich.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 547 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Wszystko zgodnie z opisem
2024-05-18
Wszystko super, błyskawiczna wysyłka.
pixel