📣 DARMOWA WYSYŁKA kurierem Orlen paczka | dla przedpłaconych zamówień od 500 zł 📦 - Sprawdź które produkty nie mogą być wysyłane kurierem Orlen paczka❗
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Elektroniczna głowica grzejnikowa - zalety montażu

2022-06-24
Elektroniczna głowica grzejnikowa - zalety montażu

Niezależnie od rodzaju instalacji grzewczej każda potrzebuje termostatu, którego zadaniem jest ustawienie optymalnej temperatury w danym pomieszczeniu. Odpowiednia temperatura w domu lub mieszkaniu jest kluczowa zarówno dla naszego samopoczucia, jak i koszty związane z ogrzewaniem. Zbyt wysoka temperatura nie tylko będzie sprawiała, że staniemy się ospali, lecz także z pewnością odbije się na wysokości rachunku za ogrzewanie. Z kolei za niska temperatura może mieć jeszcze więcej konsekwencji. Poza oczywistym aspektem zdrowotnym i zwiększonym ryzykiem zachorowania w sezonie zimowym kluczowy jest fakt, że w niedogrzanych, wilgotnych pomieszczeniach istnieje duże ryzyko pojawienia się grzybów.  Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiednich termostatów do grzejników. Najwygodniejszym rozwiązaniem są głowice termostatyczne elektroniczne, które utrzymują zadaną komfortową i bezpieczną dla pomieszczenia temperaturę. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie.


Głowica termostatyczna elektroniczna - do czego służy?

Niezależnie od rodzaju głowica termostatyczna to urządzenie, które pozwala na regulację temperatury w domu lub mieszkaniu. Głównym celem każdej głowicy termostatycznej jest dostosowanie temperatury tak, aby przebywanie w pomieszczeniu było komfortowe. Zarówno za niska, jak i zbyt wysoka temperatura może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Równie ważnym aspektem, który wiąże się z odpowiednią regulacją temperatury w pomieszczeniach, jest to, że przy poprawnie dobranej temperaturze jesteśmy w stanie zminimalizować straty ciepła, a co za tym idzie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu lub mieszkania. 

Skoro odpowiednia temperatura jest tak istotna to, jak najlepiej dbać o to, by zawsze była ona optymalna? Rozwiązaniem jest głowica termostatyczna elektroniczna, która umożliwia zaprogramowanie temperatury w zależności od pory dnia, a nawet dnia tygodnia. To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu nie ma potrzeby manualnej regulacji temperatury na grzejnikach. Taka duża możliwość regulacji gwarantuje spore oszczędności, gdyż elektroniczne głowice termostatyczne automatycznie obniżą temperaturę do zadanej przez nas w chwili, gdy np. jesteśmy poza domem i pomieszczenia nie muszą być aż tak mocno ogrzane. Z kolei wracając do domu, możemy być pewni, że wszystkie pomieszczenia będą miały optymalną temperaturę i nie zmarzniemy we własnych czterech kątach.Jak działa głowica termostatyczna elektroniczna?

Po zamontowaniu elektronicznej głowicy termostatycznej na grzejnikach nie musisz się martwić o to, czy sobie poradzisz z jej uruchomieniem lub ustawieniami. Obsługa tego urządzenia jest bardzo intuicyjna. Większość modeli wyposażonych jest w ekran, na którym wyświetla się ustalona przez nas temperatura. Alternatywnie, bardziej zaawansowane modele z funkcją WiFi nie posiadają ekranu i całe sterowanie można wykonać z poziomu aplikacji, którą należy pobrać na smartfona.
 

Termostaty elektroniczne do grzejników - cechy i zalety.

Skoro już wiesz, jak działa elektroniczna głowica termostatyczna pora na przedstawienie najważniejszych zalet oraz kluczowych cech, które sprawiają, że warto zainwestować w taki rodzaj głowicy do swojego grzejnika. Zalety tego rozwiązania są następujące:

  • bardzo łatwe, automatyczne regulowanie temperatury we wszystkich pomieszczeniach - wystarczy raz ustawić temperaturę dla poszczególnych pór dnia i elektroniczny termostat zadba o nasz komfort cieplny,
  • obniżenie zużycia energii nawet o 30% w stosunku do ręcznej regulacji temperatury, co w konsekwencji umożliwi wygenerowanie sporych oszczędności w sezonie grzewczym,
  • w przypadku zastosowania elektronicznych głowic termostatycznych z funkcją WiFi istnieje możliwość podglądu oraz zdalnego sterowania temperaturą poszczególnych pomieszczeń z każdego miejsca na ziemi.

Dlaczego warto wybrać termostat elektroniczny zamiast tradycyjnego regulatora temperatury?

Elektroniczne głowice termostatyczne mają szereg zalet dlatego pomimo większego wydatku początkowego związanego z ich zakupem, inwestycja ta szybko się zwróci. Głowice te nie tylko obniżają wydatki związane z ogrzewaniem domu, lecz także zapewniają niezrównany komfort cieplny wszystkim domownikom. Co więcej, automatyczna regulacja temperatury to duże ułatwienie oraz oszczędność czasu związana z brakiem konieczności manualnego dostosowywania temperatury w zależności od pory dnia lub naszej obecności w pomieszczeniach.


Na co zwracać uwagę przy wyborze głowicy?

Najistotniejszym elementem, na który musimy zwrócić uwagę podczas wyboru elektronicznej głowicy termostatycznej, jest to, czy zawór znajdujący się przy grzejniku będzie kompatybilny z wybranym przez nas modelem głowicy. Obecnie głowice termostatyczne są przystosowane do zaworu z gwintem M30x1,5. Zawór ten jest najbardziej popularny, dlatego zdecydowana większość grzejników powinna być w niego wyposażona. W celu weryfikacji kompatybilności głowicy z naszym grzejnikiem należy odkręcić aktualnie zamontowaną głowicę z zaworu i dokonać pomiaru gwintu (najlepiej suwmiarką). Średnica mierzonego przez nas gwintu powinna wynosić 30 mm, z kolei skok gwintu 1,5 mm. Jeśli pomiar wykazał inną wartość, należy zaopatrzyć się w adapter do innych wkładek zaworowych.

Jaką temperaturę ustawić na głowicy elektronicznej?

Jeśli zależy Ci na tym, aby wykorzystać pełen potencjał elektronicznych głowic termostatycznych warto stosować się do poniższych zaleceń:

  • W pokojach dziennych, salonie oraz kuchni warto ustawić temperaturę między 19 a 23°C w przedziale czasowym, w którym jesteśmy obecni w domu. W chwilach naszej nieobecności temperatura powinna być ustawiona na około 16-17°C.
  • W sypialni optymalna temperatura do komfortowego snu powinna wynosić 18-19°C.
  • W pokoju noworodka temperatura w ciągu dnia powinna wynosić 20-22°C, a w nocy 18-20°C.

Warto również pamiętać o wyłączaniu grzejników na czas wietrzenia pomieszczeń lub zamontowaniu czujnika otwarcia okna, który jest kompatybilny z elektroniczną głowicą termostatyczną. W obu przypadkach unikniemy dużych strat ciepła. Zapraszamy na zakupy w naszym sklepie

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 533 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Szybko otrzymałam zamówiony produkt.
2024-05-08
Szybko sprawnie i cenowo najkorzystniej. Polecam 100%
pixel