2w1 - czyli jak zmienić wannę w prysznic?
Są osoby, które lubią wziąć szybki prysznic rano, a są też takie, co cenią sobie relaksującą kąpiel wieczorem. Niektórym przyjemność sprawiają obie te czynności i od czasu do czasu muszą podejmować trudną decyzję, z której opcji skorzystać.
W najbardziej komfortowej sytuacji są ludzie, mający możliwość wyposażenia domu czy mieszkania w oba urządzenia sanitarne. A co jeśli miejsca jest za mało i trzeba wybrać jedno? Albo w łazience jest już zainstalowana wanna, a wygodniejszy byłby prysznic? Jest na to rozwiązanie! Aranżując albo remontując pomieszczenie, warto zdecydować się na kompromis, czyli wannę z prysznicem – 2w1!
Z artykułu dowiesz się:
Wanna czy prysznic? Po co wybierać!
Wiele osób z uwagi na ograniczoną ilość wolnej przestrzeni, często musi zadecydować czy chce zamontować wannę, czy prysznic. Wybór nie jest prosty, szczególnie jeśli wśród użytkowników są miłośnicy zarówno jednej, jak i drugiej opcji, a każdy powinien mieć w domu zapewniony komfort. Na szczęście, na rynku pojawiły się rozwiązania, które pozwalają na połączenie obu możliwości.
W łazienkach, w których jest już wanna, najważniejszy element właściwie jest na miejscu, wystarczy tylko niewielka modyfikacja, żeby udało się połączyć ją z prysznicem. Zarówno do modeli wolnostojących, jak i tych przytwierdzonych do ściany, również narożnie, uda się zamontować baterie z natryskiem albo funkcjonalny panel prysznicowy.
Podczas aranżowania nowej łazienki od razu można zdecydować się na wannę prysznicową, która jest specjalnie zaprojektowana jako urządzenie 2w1 i nie wymaga modernizacji.
Na co zwrócić uwagę decydując się na wannę z prysznicem?
Znalezienie odpowiednich sanitariatów oraz wygospodarowanie pod nie przestrzeni w łazience jest połową sukcesu. Pozostaje jeszcze tak ważna kwestia jak przystosowanie wanny z prysznicem do codziennego użytkowania. Jednym z podstawowych elementów jest zabezpieczenie pozostałej części pomieszczenia przed wodą, która podczas używania zarówno jednej, jak i drugiej opcji może chlapać w niepożądane miejsca. W tym wypadku istotne jest skuteczne oddzielenie brzegu wanny od reszty. Jak to zrobić? Rozwiązań jest kilka, w zależności od preferencji użytkownika.
- Klasyczna zasłona prysznicowa
Najprostsze i najtańsze, ale też mniej trwałe rozwiązanie to zamontowanie klasycznej zasłony prysznicowej na drążku. Plusem jest możliwość częstej zmiany produktu, bo mocowanie jest banalnie proste, a na rynku jest sporo różnorodnych wzorów do wyboru. Co więcej, w ten sposób można nadać charakteru łazience, szczególnie tej urządzonej w bardzo minimalistyczny sposób, stosując tkaninę np. w wyraźnym kolorze czy z ciekawym motywem.
- Parawan wannowy
Szklane parawany wannowe montowane na stałe, najczęściej od brzegu wanny w górę, są bardzo estetycznym i solidnym sposobem na zabezpieczenie łazienki przed zachlapaniem. Wśród możliwości jest:
- szyba wahadłowa – zamocowana na zawiasach, tak, że z łatwością da się ją odchylić w jedną lub drugą stronę, co jest bardzo wygodne, kiedy wymaga czyszczenia, lub nie jest akurat potrzebna,
- materiałowy parawan w stylu harmonijki – zajmuje znacznie mniej miejsca niż szklana wersja, a jednocześnie jest sztywny, to odróżnia go od zasłony i dodaje funkcjonalności.
Przy zastosowaniu przezroczystego szkła (chociaż dostępne są również barwione, mleczne czy przyciemniane) całość nie przytłacza i nie zmniejsza pomieszczenia.
Dostępne są pojedyncze skrzydła odgradzające część z natryskiem, ale też przesuwane szyby, imitujące kabinę prysznicową.
Wanna wolnostojąca – rozwiązanie do kabin walk-in
Osoby, które mają dużą łazienkę i zdecydowały się na prysznic bez brodzika, np. z kabiną typu walk-in, również mogą urozmaicić wystrój i zacząć korzystać z relaksujących kąpieli. Jak? Na rynku są dostępne wanny wolnostojące, które mogą być postawione w dowolnej przestrzeni, jeśli tylko miejsce na to pozwala. Na szczęście różnorodność rozmiarów i kształtów daje możliwość znalezienie idealnego produktu, który będzie dopasowany do konkretnego pomieszczenia.
Takie rozwiązanie czasem wymaga trochę więcej zaangażowania, szczególnie w kwestii podłączeń np. wody, ale czy aromatyczna gorącą kąpiel po całym dniu codziennych obowiązków nie jest warta odrobiny zachodu?
Rozwiązanie nawet dla małych przestrzeni
Połączenie wanny z prysznicem to spora oszczędność miejsca w łazience i zwiększenie komfortu domowników gwarantując im wybór. Przy odpowiedniej aranżacji da się zmodernizować klasyczną zabudowaną wannę i unowocześnić wnętrze, dzięki zastosowaniu modnych dodatków.
Funkcjonalność czy wygoda? Możliwe jest i to i to!
Urządzenia sanitarne do kąpieli 2w1 to świetne połączenie funkcjonalności i wygody. W zależności od wolnego czasu i preferencji domowników z łatwością można zacząć dzień o pobudzającego prysznica, a wieczorem skorzystać z ciepłej i aromatycznej kąpieli. To też dobre sposób, jeśli w domu mieszkają miłośnicy obu opcji i nie są w stanie zdecydować, które rozwiązanie lepiej się sprawdzi.
Dostępne na rynku akcesoria, jak parawany nawannowe czy zasłony prysznicowe, a także proste w montażu stelaże z natryskiem pozwalają na sprawne przeprowadzenie niewielkiego remontu i zamianę jednego sanitariatu, na dwa – komfortową wannę i praktyczny prysznic w jednym.
Zainteresowany armatura łazienkową od najlepszych producentów? Kliknij i zobacz ich bogatą ofertę na lazienkionline.pl:
Oferta asortymentu łazienkowego na lazienkionline.pl