DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. NOVA PRO BEZ BARIER deska sedesowa dla niepełnosprawnych [6]
  Kod towaru: M30119000
  Producent: Koło
  Dostępność: Od ręki
  Cena promocyjna 249,25 zł Cena standardowa 366,54 zł
 2. TECEprofil - Uniwersalny stelaż podtynkowy do WC dla osób niepełnosprawnych (W)
  Kod towaru: 9300081
  Producent: Tece
  Dostępność: Niedostępny
  Cena promocyjna 815,49 zł Cena standardowa 1 359,15 zł
 3. Miska wisząca dla niepełnosprawnych RIMFREE [16]
  Kod towaru: M33520000
  Producent: Koło
  Dostępność: Niedostępny
  Cena promocyjna 474,24 zł Cena standardowa 697,41 zł
 4. Miska kompaktowa dla niepełnosprawnych Nova Pro pozioma [8]
  Kod towaru: M33400000
  Producent: Koło
  Dostępność: Od ręki
  Cena promocyjna 365,51 zł Cena standardowa 537,51 zł
 5. Umywalka dla niepełnosprawnych Nova Pro 55x55cm Koło, z przelewem [10]
  Kod towaru: M38155000
  Producent: Koło
  Dostępność: Od ręki
  Cena promocyjna 243,39 zł Cena standardowa 357,93 zł
 6. Miska wisząca dla niepełnosprawnych Nova Pro [16]
  Kod towaru: M33500000
  Producent: Koło
  Dostępność: Od ręki
  Cena promocyjna 365,51 zł Cena standardowa 537,51 zł
 7. Umywalka dla niepełnosprawnych Nova Pro 65x55cm Koło,z przelewem [8]
  Kod towaru: M38165000
  Producent: Koło
  Dostępność: Od ręki
  Cena promocyjna 281,87 zł Cena standardowa 414,51 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Wyposaż łazienkę w trosce o wygodę osób z niepełnosprawnością


Projektując łazienkę, dbamy przede wszystkim o to, aby była ona nie tylko estetyczna, ale też komfortowa i praktyczna. "Funkcjonalność" jednak dla każdego oznacza coś innego. Elementy wyposażenia, stworzone z myślą o użytkownikach pełnosprawnych, mogą być kłopotliwe dla seniorów i osób niepełnosprawnych. W projekcie pokoju kąpielowego nie może zabraknąć sprzętów i dodatków prawdziwie pomocnych w codziennej higienie niezależnie od wieku przewlekłych niepełnosprawności.

W domach osób poruszających się na wózku lub z pomocą kul czy balkoniku wszystko - począwszy od mebli po umywalkę czy WC - powinno być bezwzględnie dostosowane do ich potrzeb. Na szczęście nowoczesne akcesoria dla niepełnosprawnych do łazienki są coraz łatwiej dostępne i to w coraz przystępniejszych cenach. Jeżeli chcesz zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo, komfort oraz intymność, powinieneś zadbać o udogodnienia i sanitariaty dla osób ograniczonych ruchowo. Planujesz zakup wyposażenia łazienki dla osoby niepełnosprawnej, a nie jesteś pewien, po jakie artykuły sięgnąć? Pomożemy rozwiać wątpliwości!

Pisuar, bidet czy może miska ustępowa deską?


Łazienka z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością ruchową musi spełniać wymogi ergonomii oraz przepisy BHP i PPOŻ. Zarówno pisuar, jak i deska sedesowa dla niepełnosprawnych powinny być stabilne, a dostęp do nich ułatwiony. Wszelkie progi, niewielkie przestrzenie pomiędzy meblem a ścianą wpływają na przestrzeń możliwość manewru, co znacznie utrudnia poruszanie się. Wybierając bidet dla osób z ograniczeniami fizycznymi, warto zdecydować się na urządzenie o zwiększonej powierzchni. Przestronna toaleta, do której chory na wózku inwalidzkim bez problemu podjedzie i na którą łatwo się przeniesie, zdecydowanie ułatwi codzienne funkcjonowanie osobie z niepełnosprawnością ruchową.

Urządzając toaletę osobom z ograniczeniami w poruszaniu się, bardzo ważny jest także wybór odpowiedniej miski ustępowej dla niepełnosprawnych. Zalecane są głównie misy wiszące lub kompaktowe. W asortymencie naszego sklepu internetowego posiadamy oba akcesoria. Jeśli chodzi o deskę sedesową dla niepełnosprawnych, głównym kryterium, na jakie należy zwrócić uwagę, jest ograniczone przemieszczanie się jej po powierzchni misy. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup produktu o właściwościach antybakteryjnych, który posiada wzmocnione metalowe zawiasy. Warto pomyśleć również nad wygodnym w użyciu systemem spłukiwania. Oferowany przez nas uniwersalny stelaż podtynkowy do WC dla osób niepełnosprawnych ze spłuczką podtynkową przewiduje aż trzy możliwości jej uruchamiania. Pierwszą opcją jest użycie przycisku spłukującego zamontowanego na spłuczce. Drugą możliwością jest posłużenie się przyciskiem elektrycznym umiejscowionym na poręczy. W ostatnim wariancie spłuczka uruchomi się za pomocą innowacyjnej automatyki bezdotykowej.

Jeśli baterie łazienkowe to z firmy KOŁO


Z całą pewnością wyposażenie łazienki dla osób niepełnosprawnych wymaga zapewnienia wygodnego skorzystania z umywalki. W tym wypadku zalecane są specjalne modele – nieco szersze od standardowych, z uformowaną krawędzią frontową i płaskim dnem. Są one wyprofilowane tak, aby można było do nich swobodnie podjechać wózkiem inwalidzkim. Baterie umywalkowe dla niepełnosprawnych zdecydowanie najlepiej zamontować model jednouchwytowy z wydłużonym uchwytem. Jest ona bardzo funkcjonalna, ponieważ pozwala ustawić jednocześnie temperaturę oraz siłę strumienia wody za pomocą jednej dźwigni. Zachęcamy do obejrzenia oferowanych baterii umywalkowych dla niepełnosprawnych KOŁO, o których jakości przekonało się już wielu. Nasza oferta została wzbogacona o ten rodzaj armatury łazienkowej, po to, by w jak największym stopniu ułatwić osobom z ograniczoną sprawnością ruchową codzienne czynności higieniczne.

Dodatkowe wyposażenie w łazience osoby z niepełnosprawnością - po które akcesoria sięgnąć?


Przystosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych wiąże się przede wszystkim z dodatkowym wyposażeniem, które ułatwi codzienną toaletę, zagwarantuje chorym poczucie niezależności, a także pozwoli zaoszczędzić czas. W ofercie naszego sklepu posiadamy niezbędne akcesoria łazienkowe dla osób niepełnosprawnych, dzięki którym pomieszczenie stanie się przyjazne dla ograniczonych ruchowo, zarówno tych poruszających się na wózku inwalidzkim, jak i o kulach. Oferta obejmuje miski ustępowe, deski sedesowe oraz baterie umywalkowe.

Zachowanie przepisów oraz standardów dotyczących wyposażenia łazienki dla osób niepełnosprawnych nie oznacza, że takie pomieszczenie musi być schematyczne i nieatrakcyjne. Nowoczesny design, wysoka jakość materiałów i staranne wykończenie sprawiają, że każda łazienka spełni swoją rolę, zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Przekonaj się, jak za pomocą naszych produktów można szybko i niewielkim kosztem pomóc osobie ograniczonej ruchowo!

Pokaż więcej
Back to Top