DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. NOVA PRO BEZ BARIER deska sedesowa dla niepełnosprawnych [6]
  Kod towaru: M30119000
  Producent: Koło
  Dostępność: Towar dostępny od ręki
  Cena promocyjna 241,72 zł Cena standardowa 355,47 zł
 2. TECEprofil - Uniwersalny stelaż podtynkowy do WC dla osób niepełnosprawnych (W)
  Kod towaru: 9300081
  Producent: Tece
  Dostępność: Od 3 do 5 dni
  Cena promocyjna 815,49 zł Cena standardowa 1 359,15 zł
 3. Miska wisząca dla niepełnosprawnych RIMFREE [16]
  Kod towaru: M33520000
  Producent: Koło
  Dostępność: Niedostępny
  Cena promocyjna 460,02 zł Cena standardowa 676,50 zł
 4. Miska kompaktowa dla niepełnosprawnych Nova Pro pozioma [8]
  Kod towaru: M33400000
  Producent: Koło
  Dostępność: Towar dostępny od ręki
  Cena promocyjna 354,63 zł Cena standardowa 521,52 zł
 5. Umywalka dla niepełnosprawnych Nova Pro 55x55cm Koło, z przelewem [10]
  Kod towaru: M38155000
  Producent: Koło
  Dostępność: Towar dostępny od ręki
  Cena promocyjna 235,86 zł Cena standardowa 346,86 zł
 6. Miska wisząca dla niepełnosprawnych Nova Pro [16]
  Kod towaru: M33500000
  Producent: Koło
  Dostępność: Towar dostępny od ręki
  Cena promocyjna 354,63 zł Cena standardowa 521,52 zł
 7. Umywalka dla niepełnosprawnych Nova Pro 65x55cm Koło,z przelewem [8]
  Kod towaru: M38165000
  Producent: Koło
  Dostępność: Towar dostępny od ręki
  Cena promocyjna 273,50 zł Cena standardowa 402,21 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Projektując łazienkę zazwyczaj dbamy o to, aby była ona funkcjonalna, komfortowa i estetyczna. W przypadku osób niepełnosprawnych i seniorów, zarówno łazienka, jak i WC muszą być dostosowane bezwzględnie do ich potrzeb. Korzystanie z tradycyjnej łazienki przez osoby dotknięte różnego rodzaju problemami ruchowymi jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Aby zagwarantować użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo, komfort oraz intymność, powinniśmy wyposażyć łazienkę w specjalne udogodnienia i sanitariaty dla osób niepełnosprawnych, a przy tym wziąć pod uwagę obowiązujące normy.

Łazienka dla osób niepełnosprawnych powinna spełniać wymogi ergonomii, a także odpowiadać obowiązującym przepisom BHP i PPOŻ. Dlatego tak ważne jest właściwe, a zarazem bezbłędne rozmieszczenie sanitariatów oraz wyposażenie pomieszczenia w niezbędne akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych.

Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim potrzebuje wolnej od urządzeń przestrzeni manewrowej, aby bez przeszkód dostać się do toalety, umywalki, wanny czy prysznica. Codzienne czynności fizjologiczne oraz higieniczne, takie jak: skorzystanie z toalety, umywalki itp. nie mogą stanowić niemożliwej do przezwyciężenia przeszkody. Toaleta dla osób niepełnosprawnych powinna być przestronna, a dostęp do urządzeń sanitarnych w żaden sposób nieutrudniony. 

Przystosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych wiąże się przede wszystkim z odpowiednim wyposażeniem, które ułatwi codzienną toaletę, zagwarantuje osobom chorym poczucie niezależności, a także pozwoli zaoszczędzić czas. W ofercie naszego sklepu posiadamy niezbędne produkty do łazienek, dzięki którym pomieszczenie stanie się przyjazne dla osób ograniczonych ruchowo, zarówno tych poruszających się na wózku inwalidzkim, jak i o kulach.  Specjalistyczne wyposażenie łazienki i WC dla osób niepełnosprawnych obejmuje miski ustępowe, deski sedesowe, baterie umywalkowe, jak również same umywalki.  

Urządzając toaletę dla niepełnosprawnych, bardzo ważny jest wybór odpowiedniej miski ustępowej. Zalecane są głównie miski wiszące lub kompaktowe. W asortymencie naszego sklepu internetowego posiadamy oba produkty. Należy również pamiętać o właściwej desce sedesowej. Deska bezwzględnie musi być wytrzymała i stabilna, aby w trakcie przesiadania się z wózka na toaletę, nie przemieszczała się. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup deski antybakteryjnej, która posiada wzmocnione metalowe zawiasy. Warto pomyśleć również nad wygodnym w użyciu systemem spłukiwania. Oferowany przez nas uniwersalny stelaż podtynkowy do WC dla osób niepełnosprawnych ze spłuczką podtynkową przewiduje aż trzy możliwości jej uruchamiania. Pierwszą opcją jest użycie przycisku spłukującego zamontowanego na spłuczce. Drugą możliwością jest posłużenie się przyciskiem elektrycznym umiejscowionym na poręczy. W ostatnim wariancie spłuczka uruchomi się za pomocą innowacyjnej automatyki bezdotykowej.

Z całą pewnością wyposażenie łazienki dla osób niepełnosprawnych wymaga zapewnienia wygodnego skorzystania z umywalki.  W tym wypadku zalecane są specjalne umywalki – nieco szersze od standardowych, z uformowaną krawędzią frontową i płaskim dnem. Są one wyprofilowane tak, aby można było do nich swobodnie podjechać wózkiem inwalidzkim. W umywalce dla niepełnosprawnych zdecydowanie najlepiej zamontować baterię jednouchwytową z wydłużonym uchwytem. Jest ona bardzo funkcjonalna, ponieważ pozwala ustawić jednocześnie temperaturę oraz siłę strumienia wody za pomocą jednej dźwigni. Nasza oferta została wzbogacona o ten rodzaj armatury łazienkowej, po to by w jak największym stopniu ułatwić osobom z ograniczoną sprawnością ruchową codzienne czynności higieniczne.

Zachowanie przepisów oraz standardów dotyczących wyposażenia łazienki dla osób niepełnosprawnych nie oznacza, że takie pomieszczenie musi być schematyczne i nieatrakcyjne. Nowoczesny design, wysoka jakość materiałów i staranne wykończenie  sprawiają, że każda łazienka spełni swoją rolę, zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Pokaż więcej
Back to Top